Idealnie dopasowane, fabrycznie wpięte - odwodnienie liniowe do progów G-U

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Idealnie dopasowane, fabrycznie wpięte - odwodnienie liniowe do progów G-U

Drzwi tarasowe HS z progiem zlicowanym z podłogą to jedno z topowych rozwiązań stosowanych we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. Niemal idealnie płaskie przejście bez barier jest nie tylko efektowne, ale i bezpieczne. Rozwijając swój system rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS, G-U Polska podnosi kwestie designu i bezpieczeństwa na wyższy poziom, wprowadzając nowość - odwodnienie liniowe zaprojektowane specjalnie do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych z płaskim progiem.

aktualizacja: 2022-09-26 06:36:00

Ideą przyświecającą wszystkim projektom marki jest tworzenie rozwiązań kompatybilnych, które stanowią doskonale funkcjonujący system, zapewniający komfort korzystania z nich. Cieszące się rosnącą popularnością progi G-U zlicowane z podłogą, wpisują się we współczesne trendy w budownictwie, w tym w ideę budownictwa bez barier. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania, ale również zagwarantować ochronę termiczną oraz przed wilgocią. Nowe odwodnienie liniowe nie tylko gwarantuje doskonałe odprowadzenie wody opadowej do systemu kanalizacji, jest też... w zasadzie niewidoczne.

Odwodnienie liniowe do progów G-U
Odwodnienie liniowe do progów G-U

- Na rynku od dawna dostępne są rozwiązania rynnowe pozwalające na skuteczne odprowadzenie wody opadowej oraz wody z topniejącego śniegu z tarasu do instalacji kanalizacyjnej. Jednak dotychczas funkcjonujące systemy wymagały adaptacji do rozwiązań progu "na zero" w drzwiach podnoszono-przesuwnych. Nowe odwodnienie liniowe zostało zaprojektowane jako rozwiązanie dostosowane do progów G-U. Jest montowane na etapie konfekcjonowania progu, fabrycznie do niego wpinane. Jest zatem idealnie dopasowane do rozmiaru okna HS, a więc jego osadzenie nie wymaga już wiele dodatkowej pracy od montażystów - wyjaśnia Jarosław Wodzisławski, ekspert G-U Polska.

Zapytany o najważniejsze zalety nowego odwodnienia wymienia:

  • kompatybilność z progami marki G-U zlicowanymi z podłogą;
  • idealne, fabryczne dopasowanie do rozmiaru konkretnych drzwi tarasowych HS;
  • zlicowanie z progiem (od strony zewnętrznej odwodnienie liniowe jest praktycznie niewidoczne);
  • skuteczne odprowadzanie nawet dużej ilości wody opadowej;
  • elementy ułatwiające inspekcję stanu odwodnienia liniowego (ocena stopnia zanieczyszczenia);
  • wygodne usuwanie gromadzących się zanieczyszczeń, takich jak liście, patyki, czy drobne gałązki.
Firma powiązana:
G-U POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!