Jak dbać zimą o bramę garażową?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Jak dbać zimą o bramę garażową?

Zimą bramy garażowe wymagają szczególnej uwagi. Nie będą działać prawidłowo, jeśli są nieprawidłowo konserwowane i nieserwisowane. Ich zły stan wpłynie nie tylko na komfort, ale także na bezpieczeństwo użytkowania.

aktualizacja: 2021-02-08 08:18:02

Użytkownicy powinni pilnować czystości i suchości bramy - zimą nie powinna być oblodzona, a podczas zamykania nie może trafiać na przeszkody, np. w postaci zbitego śniegu. Panele bramy powinny być oczyszczane za pomocą miękkiej ściereczki z delikatnym płynem. Również z prowadnic i uszczelek powinniśmy usuwać zanieczyszczenia częściej niż latem.

Do konserwacji bramy należy użyć zestawu do smarowania bram (smar i silikon), który można nabyć u takich producentów jak Novoferm. Silikonem do bram samodzielnie zakonserwujemy uszczelki, a suchy smar posłuży do ochrony trzpieni zawiasów i rolek. Prowadnice wystarczy oczyścić suchą ściereczką.

Oprócz samodzielnej konserwacji należy oczywiście pamiętać o regularnych przeglądach, prowadzonych przez uprawnionych serwisantów.

Firma powiązana:
Novoferm

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje