Ciepły duet - drzwi zewnętrzne i brama garażowa. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Ciepły duet - drzwi zewnętrzne i brama garażowa. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Współczesne budownictwo stawia przed inwestorami spore wyzwania. Z jednej strony wzbudza apetyt na odważne realizacje, z dużymi przeszkleniami zalewającymi pomieszczenia naturalnym światłem, z drugiej nakłada twarde warunki techniczne, mocno ograniczające dopuszczalne straty ciepła. Na to wszystko nałożył się kryzys energetyczny, który jeszcze dobitniej uzmysłowił nam wszystkim, że energia - elektryczna i cieplna - to dobra, które należy oszczędzać. Recepta na sprostanie tym wyzwaniom jest jedna - przemyślane, racjonalne wybory! W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne i bramę garażową.

Drzwi zewnętrzne chronią przed chłodem

Solidne, trwałe - a do tego efektowne. Drzwi zewnętrzne wykonane z ciepłego systemu profili aluminiowych mają tę zaletę, że z jednej strony chronią dom przed włamywaczami, z drugiej zapewniają komfort cieplny domownikom. Tak jest w przypadku aluminiowych drzwi zewnętrznych marki KRISPOL, zbudowanych z systemu ciepłych profili aluminiowych i wypełnionych panelami aluminiowymi wyposażonymi w dodatkowe wkłady termiczne. Dla dodatkowego zapewnienia szczelności, przestrzenie między panelami są izolowane pianką poliuretanową, a wykończenie stanowią uszczelki EPDM oraz guma dylatacyjna. Dodatkową zaletą drzwi jest niewidoczne odwodnienie, w jakie zostały wyposażone.

A co z designem? Czy konieczne są kompromisy? Nie. Kolekcja drzwi zewnętrznych SOLANO marki KRISPOL obejmuje malowanie gładkie w wybranym z palety RAL kolorze, malowanie strukturalne lub wykończenie w dowolnym wzorze z autorskiej palety oklein KRISPOL.

Wybór spośród tak bogatej oferty nie jest zapewne łatwy, ale daje duże możliwości, a co za tym idzie - jest w stanie stać się idealnym uzupełnieniem stylistyki elewacji budynku. Zwłaszcza, jeśli inwestor zdecyduje się na zakup bramy w tym samym designie.

Kolekcja drzwi zewnętrznych SOLANO marki KRISPOL

Brama do wyboru

Szukając bramy odpowiedniej dla domu, inwestor powinien w szczególności postawić na produkty trwałe, niezawodne i bezpieczne, a do tego dopasowane do elewacji i jej pozostałych elementów, takich jak drzwi i okna. Warto wybrać rozwiązania, które poprawiają termoizolację budynku, a także są komfortowe w użytkowaniu.

Decydując się na produkty marki KRISPOL, inwestor ma do wyboru bramy segmentowe, rolowane oraz bramy rozwierne.

Bramy segmentowe marki KRISPOL są zbudowane z paneli o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Kształt łuku górnego został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża. Dzięki temu bramy te mają jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku: U=1,12 [W/m2K].

Dla domów energooszczędnych w ofercie marki znajduje się specjalny model - brama VENTE K2 RFS 60 o grubości zwiększonej do 60 mm. Ta wyjątkowo ciepła brama posiada dodatkowo podwójne uszczelnienie dolnego panelu, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkową uszczelkę obwodową, niwelującą mostki termiczne pomiędzy ścianą a kątownikami. Umożliwia to osiągnięcie współczynnika U=0,9 [W/m2K].

Segmentowa brama garażowa marki KRISPOL

Do zalet bram rolowanych zaliczyć można wysoki stopień energooszczędności. Rolowane bramy garażowe zyskały zaufanie klientów ze względu na swoją funkcjonalność. Znalazły zastosowanie nie tylko jako wykończenie budynku mieszkalnego, ale również w budynkach przemysłowych. Uniwersalność oraz komfort użytkowania, dodając do tego atrakcyjne ceny to kryteria, które stanowią podstawę wyboru tego produktu.

I w końcu nowoczesne, choć nawiązujące do tradycji bramy rozwierane. Je również cechuje wysoka izolacja cieplna i akustyczna, którą zapewnia konstrukcja oparta na ciepłym systemie profili, izolowanych termicznie, a także wypełnienie w postaci paneli grubości 40 mm, ocieplonych pianką poliuretanową.

Dlaczego należy przywiązywać tak dużą wagę do współczynnika przenikania ciepła w przypadku bram garażowych? Bo wpływa on nie tylko na koszty ogrzewania garażu i komfort osób, które w nim przebywają, ale także na temperaturę w pomieszczeniach, które z nim sąsiadują.

Komplet energooszczędnej stolarki marki KRISPOL

Najlepiej kupować u jednego, zaufanego producenta

To rada, której lepiej nie ignorować. Przede wszystkim bowiem kupując drzwi i bramy, a najlepiej całą stolarkę otworową u jednego producenta, zyskujemy spójny wygląd elewacji. Ale to nie wszystko. Jest to sporym ułatwieniem w trakcie budowy lub remontu domu, ponieważ wszystkie te elementy dostarczane są w jednym czasie i zamontowane przez certyfikowaną ekipę montażową. Łatwiej też uzyskać fachowe doradztwo, a także jednolity system gwarancyjno-serwisowy. Poznaj ofertę okien i drzwi marki KRISPOL: https://krispol.pl/

Aplikacja myKRISPOL to nowoczesne narzędzie do zarządzania stolarką KRISPOL z poziomu smartfona
Aplikacja myKRISPOL to nowoczesne narzędzie do zarządzania stolarką KRISPOL z poziomu smartfona i budowania domowego centrum dowodzenia obsługującego nawet do 30 urządzeń.
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz