Wykończenie bram garażowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Wykończenie bram garażowych

Kolorystykę i wygląd bramy zwykle dopasowuje się do stolarki okiennej i drzwiowej. W czym możemy wybierać?

aktualizacja: 2022-10-21 11:48:02

Niektórzy producenci oferują wszystkie te elementy w ramach poszczególnych kolekcji (linii wzorniczych). Czasem odcień bramy dobiera się do elewacji, okiennic, rolet czy pokrycia dachowego. Pamiętajmy, że z uwagi na znaczne wymiary i umiejscowienie od frontu, brama ma duży wpływ na estetykę domu.

Metalowe poszycie może być wykończone okleiną lub pomalowane proszkowo. Najpowszechniejsze są odcienie bieli, brązu i szarości. Lakier w niestandardowym kolorze z palety RAL wymaga dopłaty. Okleiny bywają gładkie (taką powierzchnię najłatwiej wyczyścić) oraz z fakturą, np. naśladującą drewno. Dużą popularnością cieszą się również przetłoczenia imitujące deski czy kasetony. W budynkach o minimalistycznej bryle brama zwykle jest gładka w kolorze białym lub szarym. Drewnopodobną okleinę często wybiera się do domów w bardziej tradycyjnym stylu.

Wielu inwestorów decyduje się na skrzydło z naświetlami, które poprawiają zarówno jego walory funkcjonalne, jak i estetyczne. Niestety, zwiększają cenę przegrody. Powstają są z akrylu, poliwęglanu bądź szkła bezpiecznego, antywłamaniowego. Bywają przezroczyste, mleczne, w różnym kształcie. Warto dopilnować, aby pasowały do przeszkleń w drzwiach zewnętrznych. Ważną rolą naświetli jest to, że wpuszczają do garażu naturalne światło - ma to duże znaczenie w przypadku pomieszczeń bez okna.

Redaktor: Małgorzata Kolmus
Na zdjęciu otwierającym: Kolor i stylistyka skrzydła powinna współgrać z wyglądem domu. Najlepiej zamówić bramę, drzwi wejściowe i okna jednego producenta, ponieważ teoretycznie te same kolory z palety RAL mogą różnić się u poszczególnych wytwórców. (fot. Gerda)

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!