Brama garażowa - koniecznie z napędem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Brama garażowa - koniecznie z napędem

Radzę zainstalować napęd od razu z bramą. Nasza brama jest szeroka i ciężka. Żona nie miała szans obsłużyć jej ręcznie. Nie wjeżdżała samochodem do garażu, by się z nią nie mocować! Ja też musiałem się trochę natrudzić. Z napędem jest o niebo wygodniej. - mówi Robert, czytelnik Budujemy Dom.

Brama segmentowa ma na zewnątrz powłokę z tworzywa sztucznego, imitującego drewno

Parametry garażu: w bryle domu, dwustanowiskowy, ogrzewany, powierzchnia 36 m2, ściany z pustaków ceramicznych Max, ocieplone styropianem o grubości 12 cm.

Charakterystyka bramy:

 • segmentowa górna, wykonana z paneli aluminiowych przetłaczanych, izolowanych pianką poliuretanową o grubości 46 mm, na zewnątrz brązowa okleina z tworzywa sztucznego imitującego drewno, wewnątrz – biała. 
 • Wymiary bramy 450 x 220 cm. 
 • Brama kupiona z usługą montażową, napęd założony po 3 latach. 
 • Napęd elektryczny, sterowany pilotem dwukanałowym, obsługującym bramę garażową i wjazdową. 
 • Fotokomórka w ścianie.

Decyzja: podczas budowy domu zamontowałem samą bramę garażową, bez napędu. Ponieważ mamy ogrzewany garaż, zwracałem uwagę na grubość ocieplenia w segmentach oraz rodzaj uszczelnienia wrót. Ze względu na krótki podjazd do garażu, wybrałem bramę segmentową, wsuwającą się pod jego sufit. Kolorystykę dobraliśmy do stolarki okiennej i drzwiowej, która ma barwę złoty dąb.

 

Dopiero po 3 latach dokupiłem równocześnie napęd do bramy garażowej i wjazdowej. Do ich obsługiwania przeznaczyłem trzy dwukanałowe piloty – po jednym trzymamy z żoną w samochodach i jeden w domu.

Brama garażowa z napędem - rady i przestrogi:

 • Bramę garażową osadziłem na etapie stanu surowego zamkniętego. Po wykonaniu wylewek na posadzce, trzeba było ją nieco dociąć. Wtedy okazało się, że firma montująca bramę już nie istnieje. Zrobiła to za nią ta, w której zamówiłem napęd. Warto współpracować z firmami, które od dawna istnieją na rynku i nie zamierzają zwijać "żagli".

   

  Radzę zainstalować napęd od razu z bramą. Nasza brama jest szeroka i ciężka. Żona nie miała szans obsłużyć jej ręcznie. Nie wjeżdżała samochodem do garażu, by się z nią nie mocować! Ja też musiałem się trochę natrudzić. Z napędem jest o niebo wygodniej. Jesteśmy zadowoleni, że mamy jedną szeroką bramę, a nie dwie mniejsze, przedzielone słupkiem. Wygodniej jest w niej operować. I nie trzeba montować dwóch napędów.

   

 • W ścianie przy bramie garażowej zainstalowałem fotokomórkę. Dzięki niej jestem spokojniejszy o bezpieczeństwo trójki dzieci. Czasami przebiegały pod bramą dla zabawy, widząc, że ją zamykam, a rolą rodziców jest wyeliminowanie wypadkogennych miejsc w domu. Nie mamy za to przycisku, sterującego bramą, na ścianie w garażu i nie zamierzamy go dorabiać. Trzy piloty wystarczają.

   

 • Brama wystawiona jest na słońce, ale jej zewnętrzna powłoka z tworzywa sztucznego nie płowieje.
Fotokomórka przydaje się dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom Napęd elektryczny

Brama garażowa z napędem - koszty:

 • brama 4500 zł; 
 • montaż – 500 zł. 
 • Napędy do bramy wjazdowej i garażowej z montażem – 4000 zł.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Horman

09 Sty 2015, 23:29

Przykro mi to mówić ale inwestycja przepłacona co najmniej o 5 tysięcy niestety. Całkowicie nieprzemyślany zakup, Jak można taką wielka bramę kupić bez napędu ??!! gdzie tu wyobraźnia i zdrowy rozsądek? kto na siłę utrudnia sobie zycie kupując coś z czym musiał by się już ...

time image

Gość Rychu

13 Sie 2014, 11:50

Nie wychodzi drogo jak od razu kupujesz bramę z napędem, wtedy jest jeszcze znośnie. Ja tak zrobiłem kiedy budowałem garaż, zaoszczędziłem kilkaset złotych a i wygoda jest nieporównywalna. No i żona kiedy była w ciąży nie musiała nawet wychodzić z samochodu by otworzyć bramę.

time image

Gość _klarnet

25 Lip 2013, 18:52

muszę przyznac, ze troche drogo to wychodzi - mam na mysli kalkulacje. zwlaszcza cena napedów.zgadzam się, że warto od razu instalowac napęd i bramę - jednoczesnie/ warto tez, msz szukac sprawdzonych producentow, ktorzy nie znikna z rynku. ja doradzilbym jeszcze jedna opcje: zeby pilnowac ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje