Ceresit CR 90 Crystaliser - potrójna ochrona przed wodą

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2008-04-17 13:49:34
Ceresit CR 90 Crystaliser - potrójna ochrona przed wodą
Z chwilą pojawienia się betonu jako materiału konstrukcyjnego poważnym problemem technicznym stała się jego wodoszczelność. Na rynku pojawiła się powłoka uszczelniająca beton - Ceresit CR 90 Crystaliser, która nie tylko chroni przed wnikaniem wody, ale dzięki procesowi krystalizacji, potrafi samoistnie "leczyć" beton w momencie, gdy pojawiają się na nim nowe rysy i pęknięcia.

Poważnym problemem technicznym stała się wodoszczelność betonuProdukt firmy Henkel w procesie zabezpieczania betonu pełni potrójną funkcję:

  • Tworzy powlokę uszczelniająca na powierzchni betonu, która stanowi barierę ochronną zapobiegająca wnikaniu wody.
  • Zawarte w CR 90 Crystaliser składniki mineralne (m.in.sole) wnikają w pory betonu i stopniowo narastając zamykają kapilary, co uniemożliwia transport wody wewnątrz struktury betonu ( proces krystalizacji).
  • Jest swoistego rodzaju lekarzem konstrukcji betonowych, gotowym przyjść z pomocą nawet po aplikacji. Jak to możliwe? Działanie procesu krystalizacji utrzymuje jeszcze przez długi czas po zastosowaniu produktu. Każda nowa rysa o szerokości do 0,4 mm, zostaje automatycznie zasklepiona, bo CR 90 Crystaliser pracuje, choć od jego użycia minął choćby i rok!
Produkt firmy Henkel w procesie zabezpieczania betonu pełni potrójną funkcję

Ceresit CR 90 CrystaliserCeresit CR 90 Crystaliser jest materiałem o bardzo dobrej przyczepności do podłoża. Przy grubości warstwy 3 mm stanowi barierę dla cieczy wywierających parcie odpowiadające 15 to metrowemu słupowi wody!

Ceresit CR 90 Crystaliser doskonale sprawdzi się jako izolacja nowych i remontowanych balkonów, schodów, małych zbiorniki na wodę, wodę pitną i gnojowicę a także przy uszczelnianiu oczyszczalni ścieków, basenów pływackich i kąpielowych o powierzchni do 20 m². Powłoka może być też stosowana jako materiał izolujący ściany piwnic (od zewnątrz jak i od wewnątrz) i cokoły budynków.

 

Cena – opakowanie 25 kg – ok. 130 zł
Zużycie – ok. 5 kg/m²

 

Więcej informacji:
www.CR90crystaliser.com/pl

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Henkel Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Rozwiązujemy problem wody w piwnicy
Rozwiązujemy problem wody w piwnicy
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny