Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Chyżbet - Kostka brukowa, płyty chodnikowe i tarasowe, systemy kanalizacji
Chyżbet Kostka brukowa, płyty chodnikowe i tarasowe, systemy kanalizacji
www.chyzbet.pl

Chyżbet Kostka brukowa, płyty chodnikowe i tarasowe, systemy kanalizacji

Dane kontaktowe:
18 263 16 10
Chyżne 111, 34-481 Chyżne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 134793
O firmie

Chyżbet to dynamiczna, rodzinna firma, działająca na terenie Polski południowej oraz na Słowacji. Specjalizuje się w produkcji kostki brukowej, palisad, elementów dla budownictwa drogowego oraz systemów studni kanalizacyjnych. Firma utrzymuje swoją wiodącą pozycję poprzez inwestycje w nowe maszyny, urządzenia oraz innowacyjne rozwiązania gwarantujące wysoką jakość i dużą różnorodność produktów. Najnowszą inwestycją firmy jest nowy zakład produkcyjny w Krakowie na który składa się szósta z kolei nowoczesna linia technologiczna do produkcji kostki brukowej i galanterii betonowej.

Firma Chyżbet została założona przez Pana Jana Łysia w 1992 roku, kiedy to w Chyżnem uruchomił  pierwszy zakład produkcyjny, gdzie do chwili obecnej mieści się siedziba firmy. Wzbogacenie oferty produkowanych wyrobów, zarówno betonowej kostki brukowej, jak i innych elementów wibroprasowanych dla budownictwa drogowego, zaowocowały powstaniem kolejnych zakładów produkcyjnych. W 1996 roku powstał zakład produkcyjny w Charsznicy koło Miechowa, a w 2003 roku został otworzony pierwszy skład fabryczny w Nowym Targu.

Siedziba firmy Chyżbet w Chyżne

Następny skład, powstał rok później w Krakowie przy ul. Skotnickiej a w 2014 roku powstał skład przy ul. Igołomskiej, który to w ubiegłym roku został przekształcony w fabrykę. W 2005 roku powstała z kolei pierwsza zagraniczna fabryka Chyżbetu - w Turanach k. Martina na Słowacji. Firma posiada silnie zakorzenione wartości rodzinne, jest w 100% firmą polską i obecnie jest wspólnie zarządzana przez założyciela wraz z synami.

Zagraniczna fabryka Chyżbetu - w Turanach k. Martina na Słowacji

Chyżbet aktualnie zatrudnia w Polsce i na Słowacji ok. 300 pracowników oraz posiada własny tabor 50 samochodów ciężarowych wyposażonych w HDS. Firma dysponuje 6 liniami produkcyjnymi do drobnowymiarowych elementów wibroprasowanych i po 1 linii produkcyjnej do wysokich palisad, studni kanalizacyjnych i nanoszenia powłok izolacyjnych.

Zakład produkcyjny firmy Chyżbet w Charasznicy

Ofertę Chyżbetu wyróżnia produkcja wyjątkowo szerokiej palety kolorystycznej kostek płukanych oraz unikalny wybór palisad w wys. od 25 do 150 cm. W procesie produkcyjnym dokłada się wszelkich starań dla zapewnienia stabilnej barwy, stosując pigmenty oraz barwniki renomowanych firm. Gwarancją jakości wyrobów produkowanych przez firmę Chyżbet są odpowiednio dobrane i uprzednio sprawdzone surowce, jak również wykwalifikowana kadra pracownicza nadzorująca oraz bezpośrednio włączona w proces produkcyjny.

Zakład produkcyjny Chyżbet w Krakowie

Spośród pozostałych produktów firmy, w  szczególny sposób wyróżnia się  innowacyjny, opatentowany system ocieplania ścian za pomocą zespolonych płyt betonowo - poliuretanowych FRONTERM o współczynniku λ = 0,019-0,025 W/mK oraz system kompozytowych studni monolitycznych zbudowanych z betonu wysokiej wytrzymałości SCC, odpornych na agresję chemiczną i ścieranie rur z włókna szklanego GRP  oraz zabezpieczenia w postaci płyt z topionego bazaltu. Wysoką jakość oferowanych produktów gwarantują  dwa własne, nowocześnie wyposażone laboratoria betonu.