Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Polder Technika Basenowa - Technika basenowa
Polder Technika Basenowa Technika basenowa
polder.pl
Polder Technika Basenowa Technika basenowa
Dane kontaktowe:
12 256 43 80, tel. kom. 0 601 495 741
Góra Libertowska 42, Libertów, 30-444 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 44432

Basen z przelewem punktowym (skimmerem)

Zobacz na stronie producenta

W basenie skimerowym pompa obiegowa fitra zasysa wodę i tłoczy ją przez filtr basenowy. Filtr zbiera zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie basenowej, w dalszym biegu znajduje się urządzenie korygujące wartość pH oraz dozujące środki dezynfekcji wody, środek glonobójczy.

Następnie woda przechodzi poprzez wymiennik ciepła gdzie jest podgrzewana z instalacji c.o. (zamiast wymiennika można zastosować podgrzewacz elektryczny lub kolektory słoneczne). Dla wykonania awaryjnego zrzutu wody basenowej i okresowego opróżniania niecki służy odpływ denny.

Rurociągi basenowe wykonuje się z rur z twardego PVC ze względu na agresywne działanie środków uzdatniania wody, na rurach montuje się zawory kulowe, nie należy na nich oszczędzać, ponieważ przy niedostosowanej ich ilości mogą wystąpić problemy w przypadku jakiejkolwiek awarii urządzenia technicznego. Na rysunku po prawej stronie umieszczono urządzenie przeciwprądu, w momencie budowy warto zamontować zestaw przedmontażowy, a samo urządzenie można zamontować nawet za klika lat.

 

Polder Technika Basenowa
Zobacz także