VELUX Polska Sp. z o.o. Okna dachowe, świetliki tunelowe, systemy sterowania, rolety, markizy, żaluzje
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 219430
Porady od VELUX Polska Sp. z o.o.
Idealny pokój do nauki - dobrze doświetlony i pełen świeżego powietrza
Dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza wpływa na koncentrację i efektywność uczenia się. Ważna jest również dobra izolacja akustyczna czy odpowiednia kolorystyka. Jak stworzyć przyjazne wnętrze do nauki i rozwoju dziecka? - radzi Monika Kupska-Kupis, architekt VELUX Polska.
Zdrowe mieszkanie - moda, intuicja czy świadomy wybór Polaków?
O budownictwie zrównoważonym mówi się ostatnio wiele, chociaż aspekt dotyczący wpływu budynku na zdrowie ludzi ustępuje miejsca energooszczędności czy ochronie środowiska. Tymczasem, jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez PBS na zlecenie VELUX, Polacy dostrzegają braki związane z klimatem wewnętrznym w swoich mieszkaniach i zwracają na to uwagę przy zakupie nowej nieruchomości.
Adaptacja poddasza - więcej przestrzeni i ciepła w domu
Przystosowanie strychu do potrzeb mieszkalnych pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń użytkową oraz zmniejszyć straty energii powodowane przez źle ocieplony dach. Jakie wymagania prawne należy spełnić przed rozpoczęciem prac oraz jakie rozwiązania i materiały wybrać, by osiągnąć zamierzony efekt podpowiadają eksperci kampanii "Energooszczędność w moim domu".
Dlaczego ważne jest pozyskiwanie ciepła przez okna, a nie tylko ich wysokie parametry izolacyjne?
Monika Kupska-Kupis Architekt VELUX Polska Sp. z o.o. radzi: Warto pamiętać, że światło słoneczne wpadające do wnętrza może nie tylko je oświetlać, ale także ogrzewać, o czym często zapominamy szczególnie zimą.
Optymalna temperatura w domu ważna także latem
Sezon grzewczy na razie za nami. Zbliża się lato i najgorętsze dni w roku, kiedy to w wielu mieszkaniach i domach zapanują temperatury znacznie obniżające komfort naszego życia. Przegrzane pomieszczenia są problemem zarówno w budynkach tradycyjnych, w których temperatura wewnątrz w dużym stopniu zależy od temperatury na zewnątrz, jak i energooszczędnych, przy budowie których popełniono błędy na etapie projektowania i realizacji.
Jakie osłony przeciwsłoneczne najlepiej chronią przed przegrzewaniem poddasza?
Odpowiedź eksperta: Najlepsze efekty w redukcji temperatury zapewniają przesłony zewnętrze. Zasada ich funkcjonowania jest następująca – zatrzymują one promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby i nagrzeją wnętrze.
Energooszczędny dom – postaw na dobry projekt
Energooszczędny dom można zbudować wykorzystując powszechnie dostępne materiały budowlane. Kluczem do sukcesu jest dobry projekt architektoniczno-budowlany, na podstawie którego powstanie budynek zabezpieczony przed utratą ciepła, wykorzystujący darmową energię słoneczną.
Nowe warunki techniczne - dobrze skalkulowana inwestycja w ciepły dom
Wszystkie domy budowane na podstawie pozwoleń na budowę wydanych od początku 2014 roku muszą spełniać nowe warunki techniczne. Wprowadzono je po to, by przyszłe domy charakteryzowały się lepszą izolacyjnością cieplną oraz mniejszym zapotrzebowaniem na energię pierwotną . Pomimo nieznacznego wzrostu kosztów inwestycji nowe domy będą bardziej opłacalne, ze względu na niższe rachunki za ogrzewanie.
Zdrowe i energooszczędne mieszkanie - diabeł tkwi w szczegółach
Sposobów na lepsze zdrowie szukamy dziś nie tylko u lekarza, dietetyka, czy osobistego trenera. Ze względu na duży wpływ otoczenia na nasze samopoczucie, coraz częściej wyposażamy mieszkania w zdrowe produkty, dokładnie sprawdzamy skład i pochodzenie materiałów wykorzystanych do budowy domów. O rozwiązaniach pomagających w uzyskaniu bezpiecznego mikroklimatu wnętrz, mówimy w ramach kampanii Energooszczędność w moim domu.
Dom energooszczędny – inwestycja w zdrowie i komfort
Blisko połowa Polaków biorących udział w badaniu Energooszczędność w moim domu postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych. Tylko 12% ankietowanych za najważniejszą korzyść związaną z energooszczędnym mieszkaniem uznaje pozytywny wpływ na zdrowie.