PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Płyta fundamentowa IZODOM2000
Zobacz na stronie producentaPłyta fundamentowa to najnowszy produkt oferowany przez Izodom 2000 Polska, który z powodzeniem może być stosowany zamiast tradycyjnych ław i ścian fundamentowych. Jest to wylewana na placu budowy płyta betonowa, zbrojona klasycznymi stalowymi prętami lub zbrojeniem rozproszonym.Do jej wykonania wykorzystywane są podstawowe elementy szalunkowe produkowane przez Izodom.
Pozwalają one na uzyskanie różnorodnych kształtów płyty fundamentowej - zgodnie z projektem obiektu. O klasie betonu i ilości zbrojenia decyduje projektant. Grubość płyty fundamentowej wynosi 25 cm. W wyjątkowych wypadkach, na życzenie projektanta - możliwe jest zwiększenie grubości nawet do 40cm poprzez zastosowanie specjalnej nakładki zwiększającej wysokość elementu krawężnikowego - a więc zwiększającego grubość płyty żelbetowej. Grubość izolacji może być zwiększona o kolejne 6,8,10 lub 12 cm przy zastosowaniu pomocniczych płyt fundamentowych.
Dodatkowo, płyty pomocnicze można wysunąć poza zewnętrzny obrys wykonywanej płyty fundamentowej na odległość ok. 1,5 m po to, aby dodatkowo zabezpieczyć się od możliwości przemarznięcia gruntu pod fundamentem płytowym. Dzięki wykonywaniu elementów formie mają one dokładne i powtarzalne wymiary, a ich montaż jest prosty i szybki.
Zalety płyty fundamentowej IZODOM2000
- Dzięki wykorzystaniu naszych elementów możliwe jest znaczne ograniczenie czasu budowy fundamentu oraz istotne zmniejszenie zakresu prac ziemnych.Stabilność.
- Płyta fundamentowa jest elementem monolitycznym, o wiele bardziej stabilnym niż projektowane obecnie ławy i ściany fundamentowe.
- Płytę łatwiej jest zaizolować - nie ma konieczności wykonywania dodatkowych izolacji pionowych i poziomych, niezbędnych przy wykonywaniu tradycyjnych ław i ścian fundamentowych.
- Płyta fundamentowa jest elementem, którego wyjątkowo prosta budowa wyklucza możliwość popełnienia błędów.
- Dzięki możliwości posadowienia płyty fundamentowej już od głębokości 0,5 m, możliwe jest zmniejszenie zakresu, czasu i kosztu prac ziemnych