Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 105573
Stahlton Polska

Stahlton Polska

Izolacyjne bloczki cokołowe ISOMUR® Plus, elementy montażowe Eco-Fix i osłonowe

Konsola Eco-Fix L-Q składa się z modułu konstrukcyjnego o oznaczeniu L i grubości  80 mm oraz modułów uzupełniających o oznaczeniu Q o grubościach 20/40/60/80/100 mm. Moduły uzupełniające dokłada się do modułu konstrukcyjnego do wymaganej grubości D, która odpowiada grubości ocieplenia budynku.

Konsola Eco-Fix L-Q charakteryzuje się dużą wytrzymałością i może być stosowana do  montażu elementów zewnętrznych wymagających małej powierzchni roboczej takich jak  markizy, daszki, anteny satelitarne. Umożliwia montaż bardzo ciężkich elementów do  800 kg bez ryzyka występowania pęknięć oraz uszkodzeń elewacji. Konsola mocowana  jest do ściany za pomocą prętów gwintowanych na zaprawie iniekcyjnej, a sam element  zewnętrzny w module konstrukcyjnym konsoli, co zapobiega przebiciu warstwy ocieplenia przez elementy łącznikowe i eliminuje powstawanie punktowego mostka  termicznego.

Wewnątrz modułu konstrukcyjnego zatopione są dwie płytki warstwowe z tworzywa  sztucznego. Pierwsza o grubości 5 mm usytuowana od czoła, zapobiega deformowaniu  się elementu pod wpływem nacisku, druga o grubości 26 mm, zatopiona wewnątrz  modułu, służy do kotwienia w niej śrub i gwarantuje dużą wytrzymałość na wyrywanie  Wymiary konsoli L-Q od czoła wynoszą 140/140 mm. Moduły uzupełniające posiadają pióra i wpusty umożliwiające złożenie konsoli do grubości 300 mm. Kolejność  dokładania modułów uzupełniających do modułu konstrukcyjnego jest dowolna. Gładka powierzchnia modułu konstrukcyjnego musi licować się po wbudowaniu z powierzchnią  warstwy ocieplenia, jednocześnie stanowiąc podłoże do mocowania w niej śrub do  montażu elementu zewnętrznego.

Konsola L-Q oferowana jest wraz z odpowiednimi  prętami gwintowanymi oraz zaprawą iniekcyjną. Do montażu konsoli w ścianie z cegły lub betonu służą pręty gwintowane Fischer Ø8 mm ze stali nierdzewnej A4, tuleje siatkowe FIS H oraz zaprawa iniekcyjna FIS VL 300T (tuleje siatkowe stosuje się  tylko przy kotwieniu w ścianie z pustaków). Aby uzyskać maksymalną wytrzymałość elementu na wyrywanie, śruby muszą być wkręcone w obu płytkach nośnych (dł. zakotwienia ≥ 80 mm). Wszystkie moduły konsoli L-Q wykonane są z twardej pianki poliuretanowej (PUR) o następujących właściwościach:

  • Elementy podstawowe A: φ = 200 kg/m3; λ = 0,038 W/m*K
  • Elementy uzupełniające E: φ = 200 kg/m3; λ = 0,038 W/m*K

Dokładne dane techniczne konsoli Eco-Fix L-Q w pliku do pobrania.

Ceny konsoli Eco-Fix L-Q:

  • konsola Eco-Fix L-Q 160 mm – 200 zł brutto/sztuka (w cenie 4 iniekcyjne pręty gwintowane Ø8 mm L=215 mm stal nierdzewna A4, 4 tuleje siatkowe)
  • konsola Eco-Fix L-Q 200 mm – 223 zł brutto/sztuka (w cenie 4 iniekcyjne pręty gwintowane Ø8 mm L=255 mm stal nierdzewna A4, 4 tuleje siatkowe)
  • konsola Eco-Fix L-Q 300 mm – 250 zł brutto/sztuka (w cenie 4 iniekcyjne pręty gwintowane Ø8 mm L=355 mm stal nierdzewna A4, 4 tuleje siatkowe)
Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum