Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
VOX
Jak wybrać drzwi wewnętrzne, żeby nie żałować?
Drzwi wewnętrzne to jeden z tych elementów wnętrza, który wybrany raz, pozostaje z nami na długie lata. Jak dobrać najodpowiedniejszy model, gdy oprócz estetyki w grę wchodzą liczne aspekty techniczne? Marka VOX podpowiada, na co zwrócić uwagę, by drzwi wewnętrzne idealnie dopasowały się do ościeżnic, wnętrz i naszych potrzeb.
AS PPHU
Jak wybrać odpowiedni system poziomowania płytek?
Wszelkie prace remontowe tylko z pozoru wydają się być trudne i niemożliwe do wykonania dla amatorów czy domorosłych majsterkowiczów. Najczęściej mamy obawy dotyczące uzyskania równego poziomu podłoża. Niezawodny układ wyrównujący z pewnością okaże się przydatny podczas dokonywania renowacji wielu pomieszczeń.
Stones
Jak w łatwy i szybki sposób przeprowadzić metamorfozę domu?
Od kilku lat na rynku aranżacji i wykończenia wnętrz dominują płytki ścienne. Głównie w trzech formach: kamieni dekoracyjnych, płytek cegłopodobnych oraz kamieni naturalnych. Polecane są do wszystkich wnętrz, a także na elewacje budynków czy też ogrodzenia. Bazujące na fakturach i barwach natury produkty Stones swoją popularność zawdzięczają nie tylko interesującym wzorom, odpowiadającym designerskim trendom, ale przede wszystkim doskonałej jakości.
Stones
Biała cegła - uniwersalana baza aranżacji wnętrz
Stonowane barwy, nawiązanie do ręcznie wypalanych cegieł oraz inspiracja fakturą starych murów to cechy płytek Stones imitujących białą cegłę. Bazowanie na tradycji oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii, pozwoliło na produkcję wysokiej jakości płytek ściennych odpowiednich do wnętrz, na elewację budynków oraz ogrodzenia. Spore znaczenie ma także ich optymalna waga, dzięki której cegiełki można zamontować prawie na każdej ścianie.
CERAMIKA NOWA GALA
Jak dbać o płytki gresowe, aby służyły latami?
Gres jest niezwykle uniwersalnym materiałem, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. W zależności od faktury i barwy może przypominać drewno lub kamienie naturalne. Odpowiednio zaimpregnowany i konserwowany okaże się niezwykle trwały, a ponadczasowy design oprze się każdej przemijającej modzie.
Stegu
Jak zrobić ścianę z płytki cegłopodobnej w mieszkaniu?
Spacerujesz między alejkami w markecie i jak magnes przyciągają Cię ekspozytory z płytkami cegłopodobnymi? Przeglądasz maniakalnie Instagram, Pinterest, Homebook w poszukiwaniu wnętrz z ceglaną ścianą? Tworzysz na pulpicie kolejne foldery "PARMA", "BOSTON", "COUNTRY"? Jeśli tak, oznacza to jedno – przyszedł najwyższy czas, żeby poważnie zastanowić się nad tym, jak zrealizować "ceglane marzenie" w Twoim mieszkaniu.
Stegu
Płytki ścienne w romantycznym wnętrzu - inspiracje
Romantycy lubią wyrażać swoją sentymentalną naturę poprzez zamiłowanie do rzeczy pięknych. Kolekcjonują pamiątki związane są ze wspomnieniami z dzieciństwa czy miłosnymi historiami. Ich wnętrza często wypełnione są ozdobnymi dodatkami i meblami w stylu shabby chic. Jeśli w Tobie również drzemie marzycielska natura, dobrze trafiłeś!
Stegu
W jaki sposób należy prawidłowo zaimpregnować płytki?
Okładziny dekoracyjne firmy Stegu, produkowane z gipsu i betonu, ze względu na wysokie parametry techniczne są gwarancją jakości i trwałości, która będzie służyć przez lata. Mimo dużej odporności na warunki zewnętrzne, szczególnie w przypadku płytek betonowych (wytrzymałe na mróz i wilgoć), niezbędna jest ich impregnacja płytek po ułożeniu.
Stegu
Jak kleić płytki cegłopodobne?
Tył płytki oczyszczamy z pyłu za pomocą tarki do styropianu (gips) lub szczotką drucianą lub ryżową (beton). Wyklejanie rozpoczynamy od narożników lub miejsc najbardziej widocznych. Unikajmy docinek i łączeń w miejscach reprezentacyjnych.
OPOCZNO
OPOCZNO: Urządzamy łazienkę z charakterem
Urządzając łazienkę stajemy przed wyborem jak prezentować się będą nasze ściany. Czy mają być jednolitą powierzchnią, która będzie neutralnym, gładkim tłem dla ceramiki i mebli, czy same w sobie stanowić będą element przyciągający wzrok i stanowiący ozdobę wnętrza? Jeśli jesteśmy zwolennikami tej drugiej opcji, postawmy na płytki, które charakteryzują się ciekawym, geometrycznym deseniem i zdecydowaną barwą.
OPOCZNO
OPOCZNO: Łazienka tradycyjna czy nowoczesna?
Taki dylemat może towarzyszyć każdemu, kto chce zaprojektować lub wyremontować wnętrze łazienki. Z jednej strony kuszą sprawdzone, ponadczasowe ciepłe beże, z drugiej – płytki o wyraźnej, geometrycznej fakturze lub układające się w obraz. Które wybrać?
OPOCZNO
OPOCZNO: Nowoczesna łazienka: jasna i z efektem głębi
Decydując się na aranżację wnętrza łazienki w jasnych barwach lub wyłącznie w bieli, musimy uważać, by nie stało się "płaskie" i bez wyrazu. Jak je ożywić i sprawić, by nabrało przestrzeni? Wybierzmy płytki z widoczną i wyczuwalną strukturą.
OPOCZNO
OPOCZNO: Beton i kamień – inspiracje do Twojej łazienki
Używany od wieków do budowy domów kamień ma współczesny odpowiednik wywodzący się z architektury industrialnej i modernistycznej – beton. Oba wpisały się na trwałe w nowoczesne trendy wnętrzarskie.
Stone Master S.A.
Instrukcja montażu kamienia dekoracyjnego Stone Master
Czystą, suchą i równą powierzchnię pokryj środkiem gruntującym. W przypadku powierzchni gipsowych, gruntowanie wykonaj dwukrotnie. Ścianę wypoziomuj, montując prostą listwę u jej dołu. Temperatura otoczenia podczas układania kamienia powinna zawierać się w przedziale: 5°C-25°C.
Stegu
W jaki sposób fugować płytki cegłopodobne?
Fugę przygotowuje się w czystym wiaderku, co minimalizuje powstawanie wykwitów. Najlepiej przygotowywać fugę w porcjach po ok. 2 kg., w celu wyrobienia jej w przeciągu 15-20 minut. Przy pogodzie jesiennej, bez słońca i wiatru, czas "życia" (tzn. czas, w którym fugę można jeszcze nakładać bez straty wytrzymałości na ścianie) wydłuża się do 30 minut.