Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Global Tech
Jeszcze wyższa sprawność wentylacji z gruntowym wymiennikiem ciepła
Wymiennik gruntowy jest bardzo prosty w konstrukcji. Wystarczy w ziemi rozprowadzić rury, którymi będzie przepływać powietrze wentylacyjne, albo wykonać szczelne złoże żwirowe, gdzie powietrze będzie płynąć między kamykami żwiru.
Wolf - Technika Grzewcza
Jak zawartość CO₂ wpływa na nasze zdrowie i komfort?
Dwutlenek węgla (CO₂) jest nieodłącznym elementem naszego otoczenia, ale w nadmiernych ilościach może mieć negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Jakie poziomy CO₂ są bezpieczne? Dlaczego warto monitorować jego stężenie, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach? Przekonajmy się, dlaczego dbałość o jakość powietrza w przestrzeni, w której przebywamy, jest tak istotna.
Solplanet
Jak wybrać magazyn energii? Przewodnik krok po kroku
Zastanawiasz się, jak zwiększyć wartość swojej nieruchomości i jednocześnie obniżyć koszty utrzymania? Magazyn energii to rozwiązanie, które łączy te dwa cele. Pomoże również osiągnąć większą niezależność od sieci energetycznej. Wyjaśniamy, jak wybrać magazyn energii, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Ekspert De Dietrich radzi: jak wykonać pierwsze uruchomienie kotła gazowego?
Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie pracę z nowoczesnymi kotłami gazowymi? Eksperci De Dietrich przygotowali specjalny cykl filmów instruktażowych "Mistrzowie Instalacji", w których krok po kroku pokazują, jak przeprowadzić montaż i uruchomienie kotła MCR4. Dowiesz się także, jak zwiększyć funkcjonalność swojego systemu grzewczego dzięki dodatkowej płytce SCB-17B.
Alnor Systemy Wentylacji
Montaż rekuperatora w kawalerce: Czy to skomplikowane i drogie?
Montaż rekuperatora w małej przestrzeni, takiej jak kawalerka, może wydawać się skomplikowanym przedsięwzięciem, jednak dzięki nowoczesnym urządzeniom, takim jak rekuperator FlatAIR 100/125, proces ten jest łatwiejszy i bardziej przystępny, niż mogłoby się wydawać. Sprawdźmy, na czym polega montaż rekuperatora i czy to rozwiązanie będzie odpowiednie dla małego mieszkania.
Alnor Systemy Wentylacji
O co chodzi w rekuperacji? Jak działa, jakie daje korzyści i czy to się opłaca?
Rekuperacja to nowoczesna metoda wentylacji mechanicznej, która zyskuje na popularności, zwłaszcza w budynkach energooszczędnych. Czym dokładnie jest rekuperacja, jak działa, jakie daje korzyści i czy jej instalacja się opłaca? Przyjrzyjmy się temu krok po kroku.
Alnor Systemy Wentylacji
Jak działa system strefowania w rekuperacji?
Od kiedy Unia Europejska w 2017 roku włączyła domowe centrale wentylacyjne w zakres tzw. Ekoprojektu, jakość urządzeń znacząco się podniosła. Producenci zostali zobligowani do publikacji wiarygodnych danych, takich jak wartość odzysku i pobór mocy zgodnie z ustandaryzowanymi metodami pomiarowymi.
Alnor Systemy Wentylacji
Rury PCV do wentylacji: za i przeciw. Czy warto je wybrać?
Wybór odpowiednich materiałów do systemów wentylacyjnych jest kluczowy dla ich efektywności i trwałości. Jednym z popularnych rozwiązań są rury PCV (polichlorek winylu), które ze względu na swoje właściwości są szeroko stosowane w różnych typach wentylacji. Zanim zdecydujesz się na ten materiał, warto poznać zarówno jego zalety, jak i ograniczenia.
Alnor Systemy Wentylacji
Jak zrobić wentylację w domu, gdy nie ma komina?
W wielu nowoczesnych domach nie uwzględnia się już tradycyjnych kominów, co może stanowić wyzwanie w kontekście wentylacji. Wentylacja jest kluczowa, ponieważ brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza prowadzi do nadmiernej wilgoci, co z kolei może szkodzić zarówno zdrowiu domowników, jak i kondycji samego budynku. Na szczęście istnieje kilka nowoczesnych rozwiązań, które skutecznie zastępują klasyczne systemy wentylacyjne.
Jøtul Polska
Jaki kominek dla domu o powierzchni 100 m²?
Kominek w domu to nie tylko źródło ciepła, ale również element dekoracyjny, który nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. W czasach rosnących cen energii, odpowiednio dobrany kominek na drewno może stanowić ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania, zapewniając jednocześnie komfort termiczny i przytulną atmosferę. Poniżej przedstawiamy wskazówki, jak wybrać idealny kominek do ogrzewania domu o powierzchni około 100 m².
Jøtul Polska
Jak najłatwiej rozpalić w kominku?
Rozpalanie ognia w kominku może kojarzyć się z wyzwaniem, zwłaszcza w chłodne dni. Nie martw się jednak - istnieje prosty i sprawdzony sposób, aby szybko wzniecić płomień i cieszyć się ciepłem oraz przytulną atmosferą w domu.
Purmo Group Poland
Jak poprawić ogrzewanie w domu?
W obliczu rosnących cen ogrzewania, właściciele domów coraz częściej decydują się na modernizację swoich instalacji grzewczych. Tylko w Polsce, w ciągu ostatnich dwóch lat, ponad 200 tysięcy osób zainwestowało w pompy ciepła. Mimo ich energooszczędności, efektywność działania zależy od kompleksowej analizy i modernizacji istniejącej instalacji.
Columbus Energy
Dlaczego magazyny energii stają się coraz bardziej popularne? 6 powodów, dla których warto zainwestować!
W obliczu rosnących cen energii oraz coraz większej popularności odnawialnych źródeł, coraz więcej gospodarstw domowych, oprócz inwestycji w fotowoltaikę rozważa zakup magazynu energii. Rozwiązanie te pozwala na efektywne gromadzenie nadwyżek energii z fotowoltaiki, co przekłada się na większą niezależność energetyczną i oszczędności na rachunkach. Ale co dokładnie sprawia, że magazyny energii zyskują na znaczeniu? Przyjrzyjmy się.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Jak chronić pompy ciepła typu monoblok i hydrosplit przed zimowymi mrozami? Praktyczne sposoby zabezpieczenia urządzeń
Czy pompa ciepła może zamarznąć w mroźne zimowe dni? Pompy ciepła typu hydrosplit i monoblok są szczególnie narażone na ryzyko uszkodzeń spowodowanych niskimi temperaturami. Dlatego wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń jest kluczowe, aby zapewnić niezawodność i wydajność tych urządzeń, nawet w trudnych warunkach zimowych. Sprawdźmy, jakie metody mogą skutecznie chronić pompy ciepła przed zamarzaniem.
KFA Armatura
Co lepsze grzejnik aluminiowy czy stalowy?
Budowa domu i wybór wyposażenia do jego wnętrza wiąże się z wieloma trudnymi decyzjami. Jedną z nich jest ustalenie rodzaju grzejników - komfort cieplny to jeden kluczowych elementów wygodnego domu, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Czym zatem kierować się przy wyborze tej armatury? Jaki wybrać grzejnik - aluminiowy czy stalowy?