PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Jak wybrać okna na poddasze?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Poddasze każdego budynku to warta zagospodarowania, choć z pewnością niełatwa przestrzeń. Nikt jednak nie może odmówić jej klimatu, zwłaszcza, jeśli podkreślają go dobrze dobrane okna, w dzień pozwalające malowniczo rozświetlić wnętrze, a nocą - obserwować gwiazdy. Oczywiście, te niewątpliwe walory w rzeczywistości zderzają się z kilkoma problemami, które charakteryzują tradycyjne okna dachowe. Mowa m.in. o wpływie wysokich oraz niskich temperatur na mikroklimat wnętrza, a także o pielęgnacji okien, które znajdują się przecież w dość niewygodnym miejscu. Z tymi niedogodnościami doskonale radzą sobie okna Roto.

Jakie okna do salonu na poddaszu?

Salon na poddaszu? Dlaczego nie? Nie trzeba bogatej wyobraźni, by jej oczami ujrzeć skąpane w świetle dnia miejsce do wypoczynku i przyjmowania gości. W tego typu pomieszczeniach doskonale sprawdzi się uchylno-wysokoosiowe okno Designo R8 PVC. Okno otwierać można zarówno w sposób uchylny, jak i wysokoosiowy, co zapewnia maksymalną swobodę i łatwość obsługi.

Okno dachowe w salonie na poddaszu
Okno dachowe w salonie na poddaszu

Ważna dla rodzin z dziećmi jest opcjonalna możliwość wyposażenia okna w blokadę otwarcia, która będzie chronić okno przed przypadkowym otwarciem przez dzieci. Designo R8 ma jeszcze jedną istotną cechę - zostało świetnie zabezpieczone przed włamaniem, poprzez zastosowanie 4 punktów ryglowania.

Okno do pokoju dziecięcego

Choć okno wysokoosiowe Designo R7 można zastosować w każdym z pomieszczeń, my postanowiliśmy polecić je szczególnie do pokoju najmłodszych domowników. Jego największym walorem jest innowacyjna, podwyższona oś obrotu umieszczona w ¾ wysokości ramy. Co istotne, skrzydło okna podczas otwierania "nie wchodzi do wnętrza", nie zajmując tym samym powierzchni pokoju.

Wybierz okno do Twojego domu - wyszukiwarka produktów

Komfort termiczny osiągnięty został dzięki 3-szybowemu pakietowi, systemowi izolacji termicznej Termo-blok WD i folii paroizolacyjnej. Takie połączenie jest gwarancją wysokiej energooszczędności, zimą ochrony przez chłodem, a latem przed słońcem.

Okno dachowe w pokoju dziecięcym na poddaszu
Okno dachowe w pokoju dziecięcym na poddaszu

Dla rodziców, dla których duże znaczenie ma wysoki poziom higieny, istotny może być także fakt, że klamka obsługująca okno wyposażona została w innowacyjną powłokę „Just Clean”, zawierającą cząstki jonów srebra zabijających drobnoustroje, bakterie i grzyby.

Roto posiada w swojej ofercie jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, które sprawi, że pokój dziecięcy na poddaszu stanie się naprawdę wyjątkowym miejscem - to Designo R1, połączenie okna fasadowego z oknem dachowym.

Okno fasadowe Designo R1 - rozwiązania specjalne Roto

Duża powierzchnia przeszklenia zapewnia doskonałe doświetlenie i jednocześnie pozwala na podziwianie pięknych widoków za oknem. Designo R1 występuje w trzech wariantach otwierania - jako uchylne, uchylno-rozwierne lub ze stałym szkleniem (bez możliwości otwarcia). Do wyboru są także różne rodzaje szklenia.

Odpowiednie okna do łazienki i kuchni

Designo R6 to nasza propozycja okna dachowego do łazienki i kuchni, czyli do pomieszczeń, które wymagają częstego wietrzenia. Umieszczona na dole ramy klamka z powłoką "Just Clean" umożliwia do nich łatwy i wygodny dostęp. Co istotne, Designo R6 wyposażone zostało w laminowaną szybę, która chroni przed skaleczeniami w przypadku jej rozbicia.

Designo R6 występuje także w ultranowoczesnej wersji ze sterowaniem elektronicznym, jako RotoTronic. Napęd otwierający zasilany jest energią słoneczną i elektryczną. Jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy okno musimy umieścić w trudno dostępnym miejscu, np. wysoko w dachu.

Okno dachowe do łazienki na poddaszu
Okno dachowe do łazienki na poddaszu

Drugą parę okien do łazienki i kuchni stanowić mogą RotoQ Q4 i RotoQ Q4 Tronic. To naprawdę solidne i energooszczędne okna dachowe, wyposażone w system izolacji termicznej Termo-blok WD, docieplającej ramkę. RotoQ Q4 posiadają klamkę w górnej części ramy okiennej o ergonomicznym kształcie oraz oś obrotu w ½ wysokości okna.

Eksperci Roto chętnie doradzą. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta: 505 586 438 lub wyślij wiadomość

Dodatkowo zamontowany w oknach czujnik deszczu zapobiega zalaniu poddasza, nawet w czasie, w którym nikogo nie ma w domu. W wersji Tronic sterowanie otwarciem może następować za pomocą pilota lub urządzeń mobilnych.

źródło i zdjęcie: Roto Okna Dachowe

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum