PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Jak wybrać okna na poddasze?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Poddasze każdego budynku to warta zagospodarowania, choć z pewnością niełatwa przestrzeń. Nikt jednak nie może odmówić jej klimatu, zwłaszcza, jeśli podkreślają go dobrze dobrane okna, w dzień pozwalające malowniczo rozświetlić wnętrze, a nocą - obserwować gwiazdy. Oczywiście, te niewątpliwe walory w rzeczywistości zderzają się z kilkoma problemami, które charakteryzują tradycyjne okna dachowe. Mowa m.in. o wpływie wysokich oraz niskich temperatur na mikroklimat wnętrza, a także o pielęgnacji okien, które znajdują się przecież w dość niewygodnym miejscu. Z tymi niedogodnościami doskonale radzą sobie okna Roto.

Jakie okna do salonu na poddaszu?

Salon na poddaszu? Dlaczego nie? Nie trzeba bogatej wyobraźni, by jej oczami ujrzeć skąpane w świetle dnia miejsce do wypoczynku i przyjmowania gości. W tego typu pomieszczeniach doskonale sprawdzi się uchylno-wysokoosiowe okno Designo R8 PVC. Okno otwierać można zarówno w sposób uchylny, jak i wysokoosiowy, co zapewnia maksymalną swobodę i łatwość obsługi.

Okno dachowe w salonie na poddaszu
Okno dachowe w salonie na poddaszu

Ważna dla rodzin z dziećmi jest opcjonalna możliwość wyposażenia okna w blokadę otwarcia, która będzie chronić okno przed przypadkowym otwarciem przez dzieci. Designo R8 ma jeszcze jedną istotną cechę - zostało świetnie zabezpieczone przed włamaniem, poprzez zastosowanie 4 punktów ryglowania.

Okno do pokoju dziecięcego

Choć okno wysokoosiowe Designo R7 można zastosować w każdym z pomieszczeń, my postanowiliśmy polecić je szczególnie do pokoju najmłodszych domowników. Jego największym walorem jest innowacyjna, podwyższona oś obrotu umieszczona w ¾ wysokości ramy. Co istotne, skrzydło okna podczas otwierania "nie wchodzi do wnętrza", nie zajmując tym samym powierzchni pokoju.

Wybierz okno do Twojego domu - wyszukiwarka produktów

Komfort termiczny osiągnięty został dzięki 3-szybowemu pakietowi, systemowi izolacji termicznej Termo-blok WD i folii paroizolacyjnej. Takie połączenie jest gwarancją wysokiej energooszczędności, zimą ochrony przez chłodem, a latem przed słońcem.

Okno dachowe w pokoju dziecięcym na poddaszu
Okno dachowe w pokoju dziecięcym na poddaszu

Dla rodziców, dla których duże znaczenie ma wysoki poziom higieny, istotny może być także fakt, że klamka obsługująca okno wyposażona została w innowacyjną powłokę „Just Clean”, zawierającą cząstki jonów srebra zabijających drobnoustroje, bakterie i grzyby.

Roto posiada w swojej ofercie jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, które sprawi, że pokój dziecięcy na poddaszu stanie się naprawdę wyjątkowym miejscem - to Designo R1, połączenie okna fasadowego z oknem dachowym.

Okno fasadowe Designo R1 - rozwiązania specjalne Roto

Duża powierzchnia przeszklenia zapewnia doskonałe doświetlenie i jednocześnie pozwala na podziwianie pięknych widoków za oknem. Designo R1 występuje w trzech wariantach otwierania - jako uchylne, uchylno-rozwierne lub ze stałym szkleniem (bez możliwości otwarcia). Do wyboru są także różne rodzaje szklenia.

Odpowiednie okna do łazienki i kuchni

Designo R6 to nasza propozycja okna dachowego do łazienki i kuchni, czyli do pomieszczeń, które wymagają częstego wietrzenia. Umieszczona na dole ramy klamka z powłoką "Just Clean" umożliwia do nich łatwy i wygodny dostęp. Co istotne, Designo R6 wyposażone zostało w laminowaną szybę, która chroni przed skaleczeniami w przypadku jej rozbicia.

Designo R6 występuje także w ultranowoczesnej wersji ze sterowaniem elektronicznym, jako RotoTronic. Napęd otwierający zasilany jest energią słoneczną i elektryczną. Jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy okno musimy umieścić w trudno dostępnym miejscu, np. wysoko w dachu.

Okno dachowe do łazienki na poddaszu
Okno dachowe do łazienki na poddaszu

Drugą parę okien do łazienki i kuchni stanowić mogą RotoQ Q4 i RotoQ Q4 Tronic. To naprawdę solidne i energooszczędne okna dachowe, wyposażone w system izolacji termicznej Termo-blok WD, docieplającej ramkę. RotoQ Q4 posiadają klamkę w górnej części ramy okiennej o ergonomicznym kształcie oraz oś obrotu w ½ wysokości okna.

Eksperci Roto chętnie doradzą. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta: 505 586 438 lub wyślij wiadomość

Dodatkowo zamontowany w oknach czujnik deszczu zapobiega zalaniu poddasza, nawet w czasie, w którym nikogo nie ma w domu. W wersji Tronic sterowanie otwarciem może następować za pomocą pilota lub urządzeń mobilnych.

źródło i zdjęcie: Roto Okna Dachowe