Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Centralne odkurzanie

Dlaczego robot sprzątający nie zastąpi odkurzacza centralnego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Odkurzacz centralny, jak i robot sprzątający mają swoje wady i zalety. Na pewno do zalet robota należy jego rozmiar i funkcjonalność. Oznacza to, że na robota możemy zdecydować się w każdym momencie.

W przypadku odkurzacza centralnego musimy zaplanować instalację w momencie budowy domu. Odkurzacz centralny również zabiera więcej przestrzeni, ale montuje się go w miejscach, do których codziennie nie zaglądamy. Sam odkurzacz również nie wymaga codziennej uwagi. W przypadku niektórych jednostek wystarczy, że raz na pół roku wyrzucimy zanieczyszczenia z kubełka. Aby działać prawidłowo robot wymaga codziennego czyszczenia szczotek. Dodatkowo robot musi być zaprogramowany na codzienne sprzątanie, gdyż nie do końca dobrze idzie mu z kilkudniowymi zanieczyszczeniami i dywanami.

Z odkurzaczem centralnym nie ma takiego problemu. Robot jest również zaprogramowany na omijanie mebli, co może powodować, że te miejsca będą słabiej posprzątane, wymaga to interwencji odkurzacza. Odkurzacz jest również dobry dla alergików, ponieważ wyrzuca powietrze na zewnątrz budynku, w przypadku robota to się nie dzieje. Problematycznym może stać się fakt, że przy większej powierzchni domu robot będzie sprzątał na raty z przerwami na ładownie. Jeżeli chodzi o cenę to jest ona uzależniona od wielu czynników, ale są one jak najbardziej podobne. Żywotność odkurzacza również daje mu przewagę. Przy prawidłowym użytkowaniu i serwisie sprzęt może nam posłużyć kilkadziesiąt lat. Powyższe przykłady dają do zrozumienia, że odkurzacz centralny nie zostanie wyparty przez robota. Robot i odkurzacz centralny mogą kooperować, ale wybór zostawiamy już konsumentowi.źródło i zdjęcie: VACUFLO POLSKA

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum