Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Ventia Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła KOMFOVENT, klimatyzatory
www.ventia.pl
Ventia Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła KOMFOVENT, klimatyzatory
www.ventia.pl
Dane kontaktowe:
22 841 11 65
Działkowa 121A, 02-234 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Masz mało miejsca na rekuperator? Poznaj najbardziej kompaktowy typoszereg urządzeń premium na rynku!

Budownictwo mieszkaniowe w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie, a inwestorzy coraz częściej szukają rozwiązań, które będą dedykowane do mieszkań lub domów o małej powierzchni. Wyzwania jakie są stawiane wobec takich wymagań to przede wszystkim akustyka urządzeń oraz ograniczona przestrzeń montażowa.

Masz mało miejsca na rekuperator? Poznaj najbardziej kompaktowy typoszereg urządzeń premium na rynku!

Komfovent jako lider rekuperatorów z wymiennikami obrotowymi, z myślą właśnie o budownictwie mieszkaniowym wprowadził do swojego portfolio nowy typoszereg urządzeń Domekt z automatyką C8. Jest ona w pełni autorska, a jej funkcjonalność to efekt wieloletnich prac działu rozwoju i innowacji Komfovent oraz użytkowników rekuperatorów Domekt. Uwagi użytkowników od zawsze były i są dla nas kluczem do rozwoju - wszystkie bierzemy pod uwagę i stale dążymy do tego, żeby dać inwestorom produkt, który sprosta ich oczekiwaniom - nawet tym najbardziej wymagającym.

Najmniejsze rekuperatory z największymi możliwościami!

Automatyka C8 jest dedykowana do najmniejszych urządzeń Komfovent Domekt tzn. poniżej wydajności +/- 300 m3/h - tam gdzie precyzja i dbałość o detale jest jeszcze bardziej istotna. Rekuperatory Komfovent Domekt z automatyką C8 są stworzone z myślą o niewielkich przestrzeniach.

Szybki i prosty montaż plug&play

Od zawsze zależało nam żeby montaż i obsługa rekuperatorów była szybka i prosta, dlatego wszystkie rekuperatory z automatyką C8 są fabrycznie konfigurowane, wystarczy podpiąć je do napięcia z wykorzystaniem standardowej wtyczki, kliknąć START i... to działa, można cieszyć się świeżym powietrzem.

Intuicyjne sterowanie on-line

Od kilku lat możliwość łączenia się z urządzeniem z dowolnego miejsca na ziemi jest dla nas niesłychanie ważna. Umożliwienie sterowania rekuperatorem za pomocą dedykowanej, oryginalnej aplikacji mobilnej Komfovent Control było i jest priorytetem, ponieważ umożliwia całkowitą rezygnację z paneli sterowania. W sposób znaczący przyczynia się to do obniżenia kosztów zakupu urządzeń oraz wygody użytkowania! Automatyka C8 sprawia, że nawet najmniejsze rekuperatory pracują tak wydajnie i energooszczędnie, jak ich więksi bracia.

Aplikacja mobilna Komfovent Control
Aplikacja mobilna Komfovent Control

Aktualizacje oprogramowania

Automatyka C8 nie jest zamkniętym projektem. Stale się rozwija. Portfolio jej funkcji i możliwości jest w sposób ciągły rozszerzane. Dlatego, aby każdy inwestor mógł cieszyć się zawsze aktualnym oprogramowaniem swojego rekuperatora, aktualizacje są całkowicie darmowe i można je wykonywać samodzielnie w bardzo prosty i szybki sposób!

Najlepszy system sterowania

Automatyka C8 ukryta w niepozornej obudowie to najlepszy system sterowania rekuperatorami o małej wydajności na rynku. Każdy Domekt z nią na pokładzie dostaje w standardzie pełne wyposażenie - nie potrzebujemy modułu X, Y, Z itd. WSZYSTKO JEST W STANDARDZIE. A co konkretnie?

WEB SERWER - umożliwia sterowanie i monitorowanie parametrów pracy rekuperatora z wykorzystaniem dowolnego urządzenia (laptop/tablet/smartfon), które ma przeglądarkę internetową.

KOMFOVENT CONTROL - pełne sterowanie z dowolnego miejsca na ziemi poprzez aplikację mobilną - bez dodatkowych kosztów i konieczności stosowania modułów rozszerzających. Dostępna na wszystkich platformach Android, iOS, HarmonyOS (Huawei).

PROSTE POŁĄCZENIE Z DOMEM INTELIGENTNYM - automatyka C8 jest inteligentna - to fakt, co za tym idzie? Dzięki wbudowanym protokołom Modbus oraz BACnet, bez problemu skomunikuje się z systemami automatyki domu inteligentnego - BMS.

Unikalne funkcje dodatkowe

Automatyka C8 ma aż 21 unikalnych złączy, pozwalających na korzystanie z tych mniej i bardziej zaawansowanych funkcji, a które realnie mogą poprawić komfort Twój i Twojej rodziny. M.in. są to:

PODSTAWOWE
Możliwość podłączenia zewnętrznej sygnalizacji alarmu pożarowego.
Możliwość podłączenia siłowników przepustnic zabezpieczających instalację.
Możliwość automatycznego wyzwolenia trybu pracy, np. chcesz aby centrala zwiększyła swoje obroty jak bierzesz prysznic, albo włączasz okap kuchenny.
ZAAWANSOWANE
Kontrola jakości powietrza poprzez zewnętrzne czujniki (CO2, RH, LZO).
Kontrola nagrzewnicy wodnej (jeśli np. masz pompę ciepła i chciałbyś ją wykorzystać do podgrzania powietrza).
Kontrola chłodnicy wodnej (jeśli np. masz pompę ciepła i chciałbyś ją wykorzystać do schłodzenia powietrza).

Poznaj wybrane rekuperatory klasy premium Komfovent Domekt z automatyką C8

Rekuperator Domekt-R150-F
Rekuperator Domekt-R150-F

Domekt-R150-F - najmniejszy rekuperator w swojej kategorii.

CECHY:

  • Maksymalny strumień powietrza: 155 m3/h przy 100 Pa
  • Klasa energetyczna: A
  • Wysokość: zaledwie 280 mm!
  • Perfekcyjna akustyka, którą zapewnia wytłumienie warstwą aż 45 mm wełny mineralnej oraz zastosowanie ultracichych i energooszczędnych wentylatorów EC.
  • Kilka pozycji montażowych.
Domekt-R200-V - okap i rekuperator w jednym
Domekt-R200-V - okap i rekuperator w jednym

Domekt-R200-V - okap i rekuperator w jednym, wyjątkowe rozwiązanie skierowane do budownictwa mieszkaniowego tam gdzie wymiary mają szczególne znaczenie.

CECHY:

  • Maksymalny strumień powietrza: 261 m3/h przy 100 Pa
  • Klasa energetyczna: A
  • Kompaktowe wymiary: 325 × 605 × 599 mm
  • Dedykowany do montażu w zabudowie kuchennej z możliwością pełnienia funkcji okapu.
  • Kilka pozycji montażowych.
Generalnym dystrybutorem rekuperatorów Komfovent Domekt w Polsce jest VENTIA. www.ventia.pl