Sztachety kompozytowe WPC

Sztachety kompozytowe wykonane są z WPC. Dzięki właściwościom materiału charakteryzują się długoletnią trwałością i niezmiennym wyglądem. Ogrodzenia kompozytowe odporne są m. in. na działanie czynników atmosferycznych i pleśń.

Sztachety kompozytowe WPC
Robelit Produkty do ogrodu, szklarnie, agrotkaniny, kratka trawnikowa, podesty i sztachety kompozytowe
www.robelit.pl
Robelit Produkty do ogrodu, szklarnie, agrotkaniny, kratka trawnikowa, podesty i sztachety kompozytowe
Dane kontaktowe:
34) 377 42 98
Legionów 79, 42-200 Częstochowa
Zobacz firmę w innym dziale: Płyty z tworzyw sztucznych

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Sztachety kompozytowe z WPC - co to takiego?

Sztachety kompozytowe są alternatywą dla sztachet drewnianych - na pierwszy rzut oka nie widać między nimi różnicy. Sztachety z WPC produkuje się ze specjalnej mączki drzewnej i dodatków tworzyw sztucznych.

Dzięki tej metodzie są one zbliżone w dotyku do sztachet drewnianych, ale zarazem bardziej wytrzymałe na czynniki zewnętrzne i proces starzenia. Ogrodzenie kompozytowe z powodzeniem zastąpi płot z drewna.

Właściwości sztachet kompozytowych z WPC

Proces produkcji - tzw. Wood Plastic Composite - polega na połączeniu drewna i tworzywa specjalnym i trwałym włóknem. Zastosowana technologia pozwala na wytworzenie solidnego materiału, który nie tylko zachowuje wygląd drewna, ale także posiada charakterystyczne właściwości dla tworzyw sztucznych.

Dzięki swojej wysokiej trwałości i wyglądzie - który do złudzenia przypomina naturalne drewno, sztachety WPC zapewniają długotrwały komfort użytkowania.

Kolory sztachet kompozytowych WPC. fot. Robelit
Kolory sztachet kompozytowych WPC. fot. Robelit

Wybór sztachet to rozwiązanie korzystne także pod względem finansowym ponieważ nie wymagają one zabiegów konserwacyjnych czy malowania.

Zalety sztachet kompozytowych WPC

Podwyższona odporność na warunki atmosferyczne to najważniejsza z zalet sztachet kompozytowych z WPC. Deszcz czy palące słońce sprawiają, że drewno wchodzi w proces butwienia, a z czasem zaczyna niszczeć. Przy ogrodzeniach kompozytowych materiał jest dużo bardziej odporny na warunki pogodowe, a dodatkowo, nie ulega on także zniszczeniu przez insekty.

  • prosty i szybki montaż,
  • nie wymagają malowania,
  • odporne na pleśń i grzyby,
  • nie rozwarstwiają i nie pękają!
  • minimalna nasiąkliwość

 

źródło i zdjęcia: Robelit