Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Nowoczesne lampy z betonu, marmuru i miedzi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-02-20

Jest designersko i nowocześnie, a przy tym niezwykle… ciepło. Taki efekt daje zastosowanie w aranżacji modnych, naturalnych materiałów. Doskonale wiedzą o tym projektanci oświetlenia.

Beton=przemysł, marmur=przepych – takie stereotypowe myślenie obowiązywało jeszcze do niedawna. Coraz częściej jednak we wnętrzach naszych domów i mieszkań znajdujemy industrialne ściany z betonu, a nawet blaty wykonane z tego materiału. Do łask powrócił kamień w postaci marmuru, a wszystkiemu towarzyszą wyjątkowo stylowe dodatki z drewna, miedzi i złota.

Ciepła lampa z… betonu

Wiedzą o tym wszystkim również projektanci renomowanych firm zajmujących się produkcją oświetlenia, dlatego lampy i lampki stworzone zgodnie z tymi regułami bez problemu znajdziemy w profesjonalnych sklepach z oświetleniem.

Sypialnia

- "Doskonałym tego przykładem jest stojąca lampa Oda czy mniejsza, stolikowa Tem, które są oferowane przez markę Paulmann" - mówi Urszula Len, menadżer produktu w Lange Łukaszuk i ekspert ds. oświetlenia dekoracyjnego.

- "Prosta, betonowa podstawa w połączeniu ze stojakiem w kolorze miedzi i materiałowym kloszem zachwycają niewymuszoną elegancją i świetnie sprawdzą się zarówno w salonie, jak i mniej oficjalnej części mieszkania" - podkreśla.

Oświetlenie stołu w jadalni

Co więcej, końcowy efekt podkreślają inne produkty zaprojektowane w takim samym stylu, jak choćby wiszące, betonowe klosze Norell ze złotymi zdobieniami czy utrzymane w podobnej tonacji lampy Yorik i Orm. Te ostatnie można wybrać (w zależności od potrzeb) z kloszem w kolorze białym lub szarym.

Marmur w mieszkaniu kocha miedź

Elementy w kolorze miedzi pasują też do lamp marmurowych.

- "Model Vala pokazuje, jak eleganckie jest to połączenie: podstawa marmurowa i miedziane lub złote łączenia" - podkreśla Urszula Len.

Lampa z marmurową podstawą

- "Ale równie ciekawe jest zestawienie zastosowane w przypadku czarno-miedzianego modelu Nordin czy połączenie kolorów w wersji miedziano-białej" - mówi.

Żarówki ze złotym odbłyśnikiem

Deserem w tej oświetleniowo-wnętrzarskiej uczcie jest dobranie odpowiednich żarówek. Jak twierdzi ekspert, bez tego efekt byłby niepełny.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Lampy w salonie

- "Najlepiej komponują się z całością te z przydymionego szkła ze złotym, srebrnym lub miedzianym odbłyśnikiem. Dzięki niemu ciepłe światło delikatnie rozlewa się po całym pomieszczeniu" - wyjaśnia Urszula Len.

- "A jeśli na dodatek zdecydujemy się na nowoczesny, energooszczędny i trwały model LED-owy z oferty Paulmanna, zadowolenie będzie podwójne, bo to pozwoli dodatkowo odchudzić rachunki za prąd" - podsumowuje.

źródło i zdjęcia: "LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. dawniej "Lange Łukaszuk" Spółka jawna

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA