Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Wienerberger Ceramiczne dachówki połaciowe
wienerberger.pl budogram.pl
Wienerberger Ceramiczne dachówki połaciowe
Dane kontaktowe:
22 514 20 20
Plac Konesera 8, 03-736 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Elementy ceramiczne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Koramic V9 - wielka noVość od Studio F.A. Porsche w ofercie dachówek ceramicznych

Marka Koramic wprowadza na rynek nowy model - Koramic V9. Produkt ten jest efektem współpracy z uznanym Studio F. A. Porsche, które wcześniej zaprojektowało dla Wienerberger unikalny, opatentowany wzór dachówki Koramic V11. Nowa V9 jest zdecydowanie większa od swojego pierwowzoru, co jest odpowiedzią na współczesny, minimalistyczny trend w architekturze.

Koramic V9 - wielka noVość od Studio F.A. Porsche w ofercie dachówek ceramicznych

Nowoczesna architektura a dachówki

Współczesna architektura stawia na skromność, harmonię i jednolitość bryły, co ma swoje odzwierciedlenie także w połaci dachowej. Dla projektantów, dla których detal ma znaczenie, wybór odpowiedniego pokrycia dachu jest kluczem do osiągnięcia perfekcyjnego efektu. Wraz z rozwojem nowoczesnej architektury, dachówki ewoluują, osiągając coraz większe rozmiary czy prezentując nowatorskie wzory. Właśnie w odpowiedzi na te potrzeby, marka Koramic rozszerzyła swoje portfolio o wielkoformatową dachówkę V9, która nie tylko wyróżnia się niezwykłym designem, ale również spełnia oczekiwania wymagających inwestorów.

Esencja nowoczesnego designu

Unikalny wygląd dachówki Koramic V9 to zasługa pierwszej w historii firmy Wienerberger współpracy projektowej ze Studio F. A. Porsche. Główną cechą wyróżniającą ten model jest opatentowany i niedostępny u innych producentów kształt litery "V", który stanowi istotną cechę konstrukcyjną i dekoracyjną. Zapewnia on optymalne odprowadzanie wody z połaci, a jednocześnie gwarantuje niesamowity efekt i grę światła. Ten subtelnie łączący się z estetyką budynku i ponadczasowy element architektoniczny, zdobył już uznaną na świecie nagrodę German Design Award 2020 w kategorii "Doskonały design produktu - budynek i elementy". Dachówka Koramic V9 jest więc prawdziwą "perłą" wśród pokryć dachowych, łączącą w sobie funkcjonalność z niepowtarzalnym wzornictwem.

Dachówka nowoczesna V9, czarna satynowa angoba
Dachówka nowoczesna V9, czarna satynowa angoba

Kluczowe różnice pomiędzy Koramic V11 a V9

Wienerberger nieustannie inwestuje w rozwijanie nowoczesnych technologii i kreowanie nowych wzorów. W 2021 roku firma wprowadziła na rynek model Koramic V11, który pod względem wykroju jest identyczny z najnowszą propozycją marki – V9. Podstawową różnicą pomiędzy produktami jest ich format. W przypadku nowszego, większego modelu, czyli Koramic V9 do ułożenia 1 m 2 połaci potrzebne jest jedynie 9 dachówek. Format ten niesie za sobą wiele korzyści. Przyśpiesza proces układania dachu, co oznacza oszczędność czasu i mniej pracy dla wykonawców. Większy format przekłada się na korzystniejszą cenę, co pozwala szlachetnym i trwałym dachówkom z ceramiki konkurować z mniej trwałymi lekkimi pokryciami wielkoformatowymi.

Lokalna produkcja

Dachówkę Koramic V9 wyróżnia także fakt, iż jest ona produkowana lokalnie, w zakładzie w Kunicach k. Legnicy. Ma to ogromne znaczenie zarówno dla ochrony środowiska, jak i wkładu w proces dekarbonizacji branży budowlanej. Unikając importu, pozyskując surowiec do produkcji na miejscu a także wykorzystując do produkcji energię elektryczną opatrzoną w 100 proc. gwarancjami pochodzenia z OZE, firma redukuje emisję dwutlenku węgla, co stanowi ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Więcej niż dachówka

Firma Wienerberger, pod marką Koramic oferuje nie tylko różnorodne dachówki ceramiczne, lecz także cały system akcesoriów ceramicznych i akcesoria techniczne. Do estetycznego, ale i szczelnego wykończenia połaci są niezbędne specjalne ceramiczne dachówki w kształtach jak dachówki szczytowe, wentylacyjne, czy gąsiory. Wszystkie te elementy będą dostępne dla nowego modelu V9.

Te drugie – akcesoria techniczne, choć często niewidoczne na pierwszy rzut oka, także odgrywają kluczową rolę w budowaniu trwałego i bezpiecznego dachu. Wśród nich znajdują się membrany dachowe, elementy okapu, taśmy wentylacyjno-uszczelniające czy zabezpieczające komin, systemy mocujące, elementy przeciwśniegowe i systemy komunikacji dachowej. Te produkty nie tylko zabezpieczają dach przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także przyczyniają się do efektywnej wentylacji i zapewniają bezpieczeństwo dachu przez wiele lat.

źródło i zdjęcia: Wienerberger