PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Podróż do świata snów z Dekton Onirika

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-09-22

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji zrównoważonych powierzchni dla architektury i designu, przedstawia Dekton Onirika, najnowszą kolekcję swych wielkoformatowych okładzin.

Wyraziste dekory spieków doskonale odnajdą się jako blaty kuchenne i łazienkowe, schody, parapety, posadzki, okładziny mebli, ścian i frontów kuchennych.

Onirika została zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzaną projektantkę wnętrz Ninę Magon, której udało się połączyć genialne kamienne wzory z niezrównaną technologią Dekton.

Najnowsza propozycja Cosentino łączy w sobie poetyckie i niepowtarzalne piękno kamienia, podobnie jak atmosfera snu, pełna obrazów i wyjątkowych emocji.

Zainspirowana marmurowymi wzorami seria prezentuje osiem kolorów: Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze i Morpheus, które są kwintesencją najważniejszych wartości Cosentino: zrównoważonego rozwoju, innowacji i ponadczasowej elegancji.

Wyraziste wzory w nowej kolekcji

Odcień Neural łączy w sobie elegancję i strukturę, wnoszącą do wnętrz spokój i poczucie dobrego samopoczucia w przestrzeni.

Z delikatnymi, bladymi żyłkami przecinającymi marmurowy wzór - tworzy fascynującą sieć neuronową, która teleportuje nas do świata sennych marzeń. Idealnie odnajdzie się w jasnych, neutralnych przestrzeniach z miękkimi teksturami.

  • Lucid

Ma w sobie wiele odbić i błysków koloru, dobrze prezentując się w połączeniu z drewnem, odcieniami szarości i złota oraz matowym szkłem. Morpheus to nazwa tej samej tonacji Lucid, ale w wykończeniu Velvet.

Okładzina dobrze prezentuje się w połączeniu z drewnem, odcieniami szarości i złota.
Okładzina dobrze prezentuje się w połączeniu z drewnem, odcieniami szarości i złota.
  • Trance

Jest reinterpretacją drogocennego kamienia Paonazzo. Charakteryzuje się gęstymi żyłami jasnych szarości, wykwintną tlenkową terakotą i subtelnym, atramentowym odcieniem błękitu. We wnętrzach pięknie połączy się z białymi, neutralnymi tonami, jasnym drewnem i złotem.

Charakteryzuje się gęstymi żyłami jasnych szarości.
Trance charakteryzuje się gęstymi żyłami jasnych szarości.
  • Awake

Charakteryzuje się ciepłymi, delikatnymi smugami, które blakną do czerwonawego złota, doskonale łącząc się z drewnem dębowym i ciemniejszymi odcieniami orzecha.

Okładzina Awake doskonale łącząc się z drewnem dębowym.
Okładzina Awake doskonale łącząc się z drewnem dębowym.
  • Somnia

Urzeka detalami ciepłych oksydowych brązów i bieli, które łączą się pod siatką linii, tworzących bardzo oryginalną teksturę. Somnia jest idealna do ciepłego ciemnego drewna, matowego szkła i teksturowanych powierzchni metalowych, takich jak chociażby miedź.

Somnia jest idealna do ciepłego ciemnego drewna, matowego szkła i teksturowanych powierzchni metalowych.
Somnia jest idealna do ciepłego ciemnego drewna, matowego szkła i teksturowanych powierzchni metalowych.
  • Vigil

Odtwarza silną strukturę marmuru Calacatta, z grubymi żyłkami w gradiencie jasnych i ciemnych szarości, dopasowanych do subtelnej nuty złota. To klasyczny kolor, który łatwo łączy się z ciepłymi i zimnymi odcieniami, drewnem, metalem i industrialnym betonem. Daze, to nazwa tej samej tonacji Vigil, ale w wykończeniu tekstury Velvet.

Vigil odtwarza silną strukturę marmuru Calacatta.
Vigil odtwarza silną strukturę marmuru Calacatta.

- "Pracując z zespołem ds. rozwoju produktu, zdaliśmy sobie sprawę, że nie próbujemy naśladować żadnego istniejącego kamienia naturalnego. Dzięki technologii Dekton jesteśmy w stanie tworzyć własne kolory i struktury, ożywiając coś wyjątkowego i pięknego. Celem powstania nowej kolekcji Onirika jest także pokazanie wszechstronności Dektonu. Chcemy, aby wszyscy projektanci i architekci zdali sobie sprawę, że spiek Cosentino to nie tylko blat dopasowany do kuchni. Materiał ten doskonale sprawdzi się na ścianach, sufitach, fasadach, przestrzeniach zewnętrznych i nie tylko" – mówi o najnowszej kolekcji Dekton Onirika Nina Magon.

Unikalny zestaw doskonałych właściwości technicznych, takich jak odporność na promienie UV, zarysowania, plamy i szok termiczny oraz bardzo niska absorpcja wody, sprawia, że Dekton jest idealną powierzchnią do szerokiego zakresu zastosowań, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz (fasady, okładziny, blaty, zlewozmywaki itp.).

Produkowany jest w płytach wielkoformatowych (do 320 cm x 144 cm) w pięciu różnych grubościach (0,4 cm, 0,8 cm, 1,2 cm, 2 cm i 3 cm).

W ramach zaangażowania Cosentino w zrównoważony rozwój i gospodarkę cyrkularną, wszystkie kolekcje Dekton zawierają materiały pochodzące z recyklingu z własnego procesu produkcyjnego produktu.

W 2016 roku Cosentino uzyskało Deklarację Środowiskową Produktu dla Dektonu. W 2020 r. Dekton uzyskał certyfikat Carbon Neutral dla całej gamy kolorów, wyróżniając się jako jedyna powierzchnia neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Produkt objęty jest 25-letnią gwarancją.

źródło i zdjęcia: Cosentino

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum