Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 137663
Pipelife Raineo® - system zagospodarowania wody deszczowej

Przy ulewnych deszczach i coraz bardziej nietypowej pogodzie mamy do czynienia z coraz częstszymi powodziami i okresowymi suszami. Jednak dzięki odpowiednim systemom możemy chronić zagrożone obszary przed powodzią, potopieniami i uszkodzeniami, jednocześnie oszczędzając zasoby poprzez zbieranie i ponowne wykorzystanie wody deszczowej a tym samym redukcję ilości odprowadzanych ścieków.

Biorąc pod uwagę fakt, że każdy teren jest inny, a potrzeby zróżnicowane; oferujemy systemy modułowe oraz różnorodne rozwiązania w zakresie zagospodarowania wód opadowych. W ten sposób można dobrać najbardziej optymalne pod względem potrzeb rozwiązanie do konkretnego przypadku. Ponieważ w zależności od lokalizacji i warunków opady muszą być inaczej rozpatrywane, rozwiązanie systemowe musi być modułowe i elastyczne w projektowaniu. Dlatego też połączyliśmy wszystkie możliwości w jedną koncepcję: Raineo® Stormwater Solutions. Pomimo tego, że technologia kryjąca się za każdą częścią jest złożona i oparta na latach rozwoju i udoskonalania, jej funkcja jest prosta: zbieranie - filtrowanie lub oczyszczanie - infiltracja lub retencja (zatrzymywanie) - ponowne użycie lub odprowadzanie wody opadowej.

Pipelife Raineo® to zestaw różnych systemów modułowych, które można dostosować do indywidualnych wymagań i zamontować w rozmaitych układach i złożonych konstrukcjach. Podobnie jak w przypadku klocków Lego, wszystkie części Raineo® pasują do całego systemu, który można dostosować pod względem wielkości, czy objętości. W ten sposób możesz zbierać wodę deszczową kiedykolwiek i gdziekolwiek zechcesz. 

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum