Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 122402

Metryczne kształtki zaprasowywane z miedzi i mosiądzu

Złączki oferowane przez firmę NIBCO w systemie zaprasowywanym wykonane są z miedzi i brązu. Wysoka jakość materiałów, przestrzeganie reżimu technologicznego jak również kontrola produkcji i zgodności z normami gwarantują wysoką jakość dostarczanego produktu.

  • Metryczne miedziane złączki zaciskowe serii P5000 oraz PG5000 są wykonane z miedzi CW024A zgodnie z wymogami normy PN-EN 12449.
  • Złączki z końcówkami gwintowanymi serii P4000 oraz PG4000 są wykonane z brązu CC499K-DW zgodnie z wymogami normy PN - EN 1982. Atest PZH potwierdza możliwość stosowania złączek z miedzi i brązu do wody pitnej. Zastosowany stop brązu jest odporny na różnego rodzaje korozje.

Element uszczelniający (o-ring) zrobiony jest z czarnego elastomeru EPDM do wody lub żółtego elastomeru HNBR do gazu. Oba rodzaje o-ringów posiadają systemem PI (Press Indicator – wskaźnik nie zaciśnięcia) i spełniają wymagania normy PN-EN 549. Gwinty przyłączeniowe odpowiadają wymogom normy PN - EN 10226-1 (ISO 7-1) (połączenie ze szczelnością uzyskiwaną na gwincie) oraz normy PN - EN ISO 228-1 w połączeniach śrubunkowych (połączenie ze szczelnością nie uzyskiwaną na gwincie).

Ciśnienie pracy: 

  • 1,6MPa (8-28 mm), 
  • 1 MPa (35-108 mm)

Temperatura pracy: do 204°C

Konstrukcja łączników

  • Złączki zaciskowe w zakresie średnic 12-54 mm posiadają cylindryczny pierścień prowadzący, który umożliwia osiowe wprowadzenie rury w gniazdo złączki przed karbem z o-ringiem uszczelniającym. Zaprasowanie następuje przy użyciu zaciskarki elektrycznej i szczęk o profilu V (REMS) Po zaciśnięciu połączenie jest nierozłączne, a złączka zostaje odkształcona. Połączenie złączki z rurą miedzianą ma kształt sześciokątny przed i za karbem. Uszczelnieniem połączenia są o-ringi EPDM (w systemach do wody) lub o-ringi HNBR (w systemach do gazu) opatentowane, specjalnej konstrukcji z systemem PI (Press Indicator). Niezaciśnięte lub złe zaciśnięte połączenia w trakcie próby szczelności przy ciśnieniach od 0,1 do 6 barów są natychmiast wykrywalne.
  • Złączki w średnicach 64-108 mm nie posiadają cylindrycznego pierścienia przed karbem z o-ringiem uszczelniającym. Jest to podyktowane względami technicznymi. Pierścień uszczelniający jest wykonany z syntetycznego kauczuku EPDM. Zaprasowanie złączek w dużych rozmiarach następuje przy użyciu narzędzi Novopress oraz obejm zaciskowych o profilu M.