DEFRO Pompy ciepła DEFRO

Dane kontaktowe:
41 303 80 85, infolinia: 509 702 720
Ruda Strawczyńska 103 A 26-067 Strawczyn

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 153800

Pompa ciepła DEFRO DHP PREMIUM HM

Zobacz na stronie producenta

Proste i szybkie podłączenie elektryczne.

Sprowadza się do połączenia jednostki zewnętrznej z hydromodułem za pomocą dedykowanego przewodu dostarczonego razem z pompą ciepła, a następnie wpięcia hydromodułu do gniazda wtykowego przy użyciu kabla z wtyczką, również dostarczonego w zestawie. Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędów przy podłączeniu oraz znacznie skraca czas montażu.

Typ: pompa ciepła powietrze - woda / monoblok

Dostępne moce: 8, 12, 16 kW

Typ sprężarki: Copeland Scroll

Czynnik chłodniczy: R290

Gwarancja: 5 lat

Wyposażenie opcjonalne - za dopłatą: zawór zabezpieczający przed zamarzaniem 1”, Zawór zabezpieczający przed zamarzaniem 5/4”, Zawór trójdrogowy przełączający DN20/G 1”, Zawór trójdrogowy przełączający DN25/G 5/4”, Siłownik zaworu z przewodem

Budowa jednostki zewnętrzenej DHP PREMIUM

  1. Wentylator - wymusza przepływ powietrza przez parownik. W celu zminimalizowania hałasu łopaty wentylatora na końcach posiadają wycięcia, tzw. „sowie pióra”.
  2. Parownik Parownik w formie lamelowego wymiennika ciepła, przeznaczony jest do odbioru darmowej energii cieplnej z przepływającego powietrza zewnętrznego do czynnika chłodniczego (R290 – propan). Jest to możliwe dzięki przemianie fazowej propanu z ciekłej na gazową w niskich temperaturach zewnętrznych. Odparowując czynnik chłodniczy o niskim ciśnieniu odbiera ciepło z otoczenia (powietrze atmosferyczne) schładzając je tym samym.
  3. Sprężarka typu scroll Z parownika czynnik w postaci gazowej zostaje zassany przez sprężarkę. Podnosi ona jego ciśnienie, co powoduje jednoczesny wzrost jego temperatury. Sprężarka została zamontowana na specjalnej „tacy pływającej” oddzielonej od konstrukcji za pomocą tłumików drgań i zaizolowana termicznie. W DHP Premium zastosowano najwyższej klasy sprężarkę spiralną Emerson Copeland Scroll dedykowaną do pracy z czynnikiem R290.
  4. Skraplacz Ze sprężarki czynnik w postaci gorącego gazu trafia do skraplacza w formie wymiennika płytowego. Następuje tu przekazanie ciepła od gorącego gazu do wody grzewczej. Skraplający się propan oddaje do instalacji grzewczej ciepło pobrane wcześniej w parowniku oraz w sprężarce.
  5. Elektroniczny zawór rozprężny Po oddaniu ciepła w skraplaczu, schłodzony czynnik roboczy w postaci ciekłej kierowany jest do zaworu rozprężnego. Tu następuje obniżenie ciśnienia i dalszy spadek temperatury. Zawór rozprężny kontroluje, aby do parownika trafiła optymalna ilość czynnika chłodniczego. Zastosowany w DHP Premium elektroniczny zawór rozprężny daje największe możliwości spośród dostępnych na rynku rozwiązań . Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie stosunkowo wysokiego COP w pełnym zakresie temperatur pracy.
  6. Zawór bezpieczeństwa Po stronie wodnej, na wyjściu ze skraplacza został zamontowany zawór bezpieczeństwa 2,5 bar. Zabezpiecza on układ przed przedostaniem się czynnika chłodniczego (propanu) do obiegu grzewczego oraz dodatkowo chroni wymiennik płytowy przed uszkodzeniem w przypadku zamarznięcia wody w obiegu grzewczym.
  7. Sterownik obiegu chłodniczego W specjalnej komorze jednostki zewnętrznej umieszczono sterownik odpowiadający za pracę obiegu chłodniczego.
  8. Taca ociekowa służy do zbierania i odprowadzenia wody pochodzącej z odszraniania parownika. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i zaizolowana termicznie. Zabezpieczeniem przed zamarzaniem jest układ rurek z ciepłym czynnikiem roboczym. Dzięki czemu nie jest wymagany dodatkowy elektryczny kabel grzejny. Powyższe elementy zostały umieszczone w obudowie dedykowanej dla pracy w skrajnych warunkach atmosferycznych. W celu stabilizacji pracy i maksymalnego wyciszenia konstrukcja została zaprojektowana i wykonana z materiałów najwyższej klasy. Obudowa została wygłuszona i zaizolowana termicznie. Podpory zostały przymocowane do specjalnych profili montażowych tak, aby było możliwe dokładne wypoziomowanie urządzenia, nawet na nierównym podłożu.
DEFRO
Zobacz także