Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 23358
Ogrzewamy24.pl - Ogrzewanie dla domu

Ogrzewamy24.pl Ogrzewanie dla domu

Telefon 795 548 999
E-mail biuro@ogrzewamy24.pl
Adres ul. Bierutowska 57-59 , 51-317 Wrocław
Cosmogas – włoski producent urządzeń grzewczych, który od 50 lat rozwija najbardziej zaawansowane na świecie technologie wykorzystujące gaz do ogrzewania obiektów i wody na cele socjalne i technologiczne. Firma opiera swój rozwój na własnych patentach i samodzielnej produkcji kluczowych zespołów swoich kotłów i podgrzewaczy. Podgrzewanie wody i innych cieczy jest trudnym i skomplikowanym pod każdym względem procesem.... Czytaj więcej
Ogrzewamy24.pl

Cosmogas – włoski producent urządzeń grzewczych, który od 50 lat rozwija najbardziej zaawansowane na świecie technologie wykorzystujące gaz do ogrzewania obiektów i wody na cele socjalne i technologiczne. Firma opiera swój rozwój na własnych patentach i samodzielnej produkcji kluczowych zespołów swoich kotłów i podgrzewaczy.

Podgrzewanie wody i innych cieczy jest trudnym i skomplikowanym pod każdym względem procesem. Cosmogas proponuje unikatowe na skalę światową urządzenia do pracy w takich obiektach, jak:

  • hotele, kampingi, budynki mieszkaniowe, szpitale
  • restauracje i kawiarnie
  • szkoły, centra sportowe, centra wellness, baseny i aquaparki
  • myjnie samochodowe
  • zakłady mięsne, gorzelnie, garbarnie
  • przemysł, zwłaszcza spożywczy i farmaceutyczny
  • gospodarstwa rolne i hodowlane

Cosmogas koncentruje się na produkcji:

  • niskotemperaturowych, kondensacyjnych kotłów gazowych MYdens do ogrzewania obiektów o mocy 15-280-2240 kW;
  • gazowych, kondensacyjnych podgrzewaczy wody użytkowej AGUAdens o mocy od 25,5-280-2240 kW.

Zarówno urządzenia MYdens, jak i AGUAdens są dostępne w opcji wiszącej o małej mocy, jak i wielomodułowej, stojącej. Urządzenia wielomodułowe są w istocie wertykalnymi kaskadami kotłów w zintegrowanej obudowie o mocy 280 KW, które można dodatkowo połączyć do 8 jednostek, osiągając łączną moc do 2240 kW.

Patenty
Pierwotny wymiennik ciepła typu RVC (Radia l Variable Circulation) – rewolucyjna i opatentowana konstrukcja wymiennika ciepła, budowanego z trzech rzędów rur ze stali AISI z domieszką Tytanu, o przekroju od 18 do 16 mm, odpornych na związki chloru, wykonanych w technologii bez spawów, w kompozytowej obudowie.

Ekologiczny palnik PREMIX – wykonany ze stopu żelazochromu (Fecralloy) palnik charakteryzuje się odpornością na wysokie temperatury i stałą proporcją powietrza i gazu bez względu na moc. Zapewnia wysoką sprawność spalania, niską emisję zanieczyszczeń CO i NOx, pracę na gaz ziemny i LPG. Sercem palnika jest opatentowany system Premix, zapewniający głęboką modulację mocy.

Natychmiastowe i bezpośrednie wytwarzanie c.wu – koncepcja wykorzystania wymiennika pierwotnego typu RVC (Radial Variable Circulation ) do podgrzewu wody sanitarnej i technologicznej z wykorzystaniem kondensacji w dużych instalacjach powoduje, że wymiennik ten nie wymaga współpracy z podgrzewaczem pojemnościowym z wężownicą lub z wymiennikiem płytowym. Wystarczy skonstruować zestaw złożony z urządzenia lub kaskady urządzeń Aguadens i zasobnika wody Aquatank o pojemności obliczonej wg proporcji 1 kW = 1l. Taki zestaw może współpracować z systemem solarnym lub pompami ciepła. Ilość wody, jaką można otrzymać w bardzo szybkim czasie za pomocą zestawu Aguadens i Aguatank, jest imponująca i, co ważne, może to być woda pitna, sanitarna, basenowa, technologiczna, jak również mogą to być ciecze o odpowiedniej gęstości, co wynika z właściwości stali tytanowej, wchodzącej w skład wymiennika pierwotnego podgrzewacza (kotła).

Zaawansowane narzędzia dla instalatorów i projektantów – Cosmogas przywiązuje szczególną uwagę do prawidłowej analizy potrzeb klienta i inwestora, do czego służy aplikacja ACQUACALDA. TECH, dzięki niej szybko można oszacować rzeczywiste zapotrzebowanie na c.w.u. zarówno dla potrzeb domowych i komercyjnych.


Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum