Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Zlewozmywak z baterią - znajdź najlepszą parę do swojej kuchni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-07-29

Zlewozmywak i bateria powinny być zgraną parą w kuchni. Jak stworzyć ten duet, by ułatwiał pracę w kuchni, a jednocześnie ładnie się prezentował?

Jednolicie

Komponując strefę zmywania, można zestawić podobne do siebie elementy pod względem materiału czy koloru. Nie musimy się wówczas obawiać, że ryzykujemy nietypowym połączeniem. Zlewozmywak z baterią stają się jedną całością.

Bateria zlewozmywakowa stojąca Fiesta_Zlewozmywak jednokomorowy, 48x48 cm, gładki

Przykład? W pierwszej aranżacji jednokomorowy zlewozmywak Mezzo II ma delikatny, piaskowy kolor. Nie jest duży - 58 x 48 cm - bo też gdy w kuchni znajduje się zmywarka, nie potrzeba obszernego zlewu. To zgrabny model wpuszczany w blat, z którym tworzy niemal równą powierzchnię. W zestawie jest syfon z możliwością podłączenia odpływu zmywarki lub nawet pralki, a także automatyczny korek ze sterowaniem za pomocą pokrętła.

Znaczenie ma materiał. Modele granitowe są trwałe, odporne na uszkodzenia, zarysowania i wysokie temperatury. Na Mezzo II producent daje aż 15 lat gwarancji (na syfon i korek 2 lata).

Na obrzeżu zlewu znajduje się otwór na baterię. Projektant wstawił tu Zumbę o elastycznej wylewce w beżowym odcieniu. Plastyczność wylewki sprawia, że dowolnie ustawiamy jej wysokość i zasięg. Regulator ceramiczny zapewnia niezawodną pracę. Niemal identyczna kolorystyka zlewu i baterii powoduje, że jedno staje się jakby przedłużeniem drugiego.

Kto woli zdecydowane tonacje, pokusi się o zlewozmywak i baterię w ciemnym graficie. Jednokomorowy Mezzo II w odcieniu grafit shine z ociekaczem to zlewozmywak odwracalny, czyli mamy możliwość zmiany pozycji komory i ociekacza. Bateria Freya, zaprojektowana specjalnie do zlewozmywaków granitowych, posiada obrotową wylewkę i wyposażona jest w regulator ceramiczny.

W komplecie

Wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla niezdecydowanych, jest zakup kompletu granitowego - zlewu z baterią w tonacji grafitowej, piaskowej czy szarej. Na zestaw składa się jednokomorowy zlewozmywak 78 x 48 cm z szerokim ociekaczem, odwracalny, z przelewem, syfonem, wpuszczany w blat.

Komplet granitowy - zlew z baterią w tonacji grafitowej, piaskowej czy szarej. fot. FERRO

Producent daje na niego 15 lat gwarancji. Do tego jest Zumba o w wybranym kolorze. Całość idealnie dopasowana, praktyczna, atrakcyjna.

Metalicznie

Metal kojarzy się z nowoczesnością i sterylnością. Jest trwały i odporny na uszkodzenia. Taki jest też zlewozmywak z gładkiej stali nierdzewnej AISI 304. To model jednokomorowy, wpuszczany w blat, z przelewem, o 10-letniej gwarancji. Dobrano do niego stojącą baterię Fiesta z obrotową, ustawioną skośnie wylewką.

Minimalistyczny design tej pary pozwala dopasować się do każdego nowoczesnego stylu. Bateria została zamontowana na blacie. Wyposażono ją w regulator ceramiczny. Połyskuje chromowanym wykończeniem.

Bateria zlewozmywakowa z wyciąganym natryskiem Sonata do pary z metalowym zlewozmywakiem jednokomorowym. fot. FERRO

Stal nie musi być gładka, może mieć ciekawą fakturę tzw. lnu, jak w przypadku zlewozmywaka jednokomorowego 48 x 77 cm. Dobrano do niego efektowną baterię Sonatę z wyciąganym natryskiem, dzięki któremu z łatwością umyje się nawet najbardziej nietypowe naczynia. Bateria została zamontowana na blacie obok zlewu. Jej techniczny design doskonale odnajduje się w industrialnym klimacie.

Kontrastowo

Osoby lubiące odważne połączenia kolorystyczne i mocne akcenty w wystroju nie będą bały się kontrastów w kuchni. Do dwukomorowego zlewozmywaka Mezzo II w piaskowym odcieniu dodano czerwoną Zumbę. Jedna z komór zlewu jest niewielka, dobra do mycia sztućców. Ciekawe połączenie kolorystyczne kuchennego duetu sprawia, że aranżacja wychodzi poza schematy, zachwyca i intryguje.

źródło i zdjęcia: FERRO

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA