Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Centralne odkurzanie

Filtracja CFT w odkurzaczach Vacuflo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2021-01-08

Zastosowana w odkurzaczach centralnych metoda cyklonicznej filtracji zanieczyszczeń CFT™, polega na odseparowaniu zanieczyszczeń z wirującego strumienia powietrza wykorzystując zasadę odwróconego tornada. Wessane w trakcie sprzątania powietrze jest w jednostce centralnej wprowadzane w ruch wirowy i kierowane ku dołowi.

CFT to system, który błyskawicznie izoluje brud na zasadzie gwałtownie wirującej kolumny powietrza, które jest wprowadzane w ruch i sterowane ku dołowi.  Odseparowanie zanieczyszczeń odbywa się na drodze zatrzymania cząstek w filtrze lub na jego powierzchni ze strumienia powietrza. Tego rodzaju filtracja polega na klarownym zjawisku odwróconego tornada, dzięki czemu wir powietrzny wprowadzany jest w ruch obrotowy.

Zaletą jest to, że w tym procesie, wykorzystywany jest pionowy gradient siły, który gwarantuje niebagatelną prędkość cyklu sączenia. Filtry adsorpcyjne umożliwiają oddzielenie powietrza zasysanego od powietrza chłodzącego, co zapewnia dostosowanie pojemności do wielkości filtracyjnej. Pod wpływem intensywnych drgań, filtr czyści się samodzielnie, dlatego sprzątanie staje się nie tylko efektowne, ale również bardzo wygodne.

Metoda cyklonicznej filtracji zanieczyszczeń CFT™
Metoda cyklonicznej filtracji zanieczyszczeń CFT™

Technika CFT pozwala na dynamiczny przepływ  cząstek ciał stałych, takich jak: piasek, roztocza, sierść, tkaniny i innych, z cyklonu powietrza, bez dodatkowych dopełniających filtrów. Intercepcja (blokada) skondensowanych zanieczyszczeń zachodzi w wysokim stopniu w pobliżu kolektywów filtracyjnych. Układ ten jest aktywnie dokładniejszy i bardziej precyzyjny od wcześniejszych tradycyjnych filtrów.

Duże znaczenie ma fakt, że metoda ta charakteryzuje się znacznie mniejszym zużyciem energii, dzięki zmianie kierunku przepływu powietrza z krążącego w górę na frontowy w dół. Sposobność skutecznego filtrowania wpływa na jakość odkurzania przez alergików. System CFT stanowi perfekcyjną wydajność pracy odkurzacza, przy jednoczesnym wzorowym jego wykorzystaniu, bez zbędnego hałasu. Działanie techniki CFT jest dosyć specyficzne, ale dzięki formacji CFT czyszczenie jest się szybsze oraz bardziej wydajne, a odkurzacze centralne zyskują na jakości.

źródło i zdjęcie: Vacuflo Polska

 

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA