Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice

Zewnętrzne markizy pionowe. Antidotum na letnie upały, oszczędność energii i ochrona klimatu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-09-11

Upały, które są wynikiem zmian klimatycznych, od kilku lat dają nam się we znaki. Montujemy klimatyzatory, a ze sklepów znikają wentylatory. Urządzenia te, mimo, że są skuteczne, zużywają prąd. Dlatego rozsądniej jest zasłaniać od zewnątrz duże okna markizami pionowymi, a pozytywne efekty odczujemy prawie natychmiast.

Automatyczne sterowanie markizami dla skutecznej ochrony przeciwsłonecznej

Markilux oferuje różne modele markiz dla każdego rozmiaru okna. Markizy te można łatwo przymocować do ściany domu lub zainstalować we wnęce okiennej. Szczególnie modele z systemem tracfix, w których rodzaj zamka błyskawicznego prowadzi tkaninę markizy w ramie, zasłaniają całkowicie okno. Specjalne cząsteczki na powierzchni tkaniny odbijają również niektóre z promieni cieplnych w ciągu dnia.

W celu optymalnego zabezpieczenia pomieszczeń przed przegrzaniem w upalne dni, wszystkie okna skierowane na południe powinny być w miarę możliwości zacienione, a opuszczanie i podnoszenie markizy powinno być regulowane automatycznie - za pomocą czujników lub timera. Zintegrowana z systemem inteligentnego domu, ochrona przeciwsłoneczna może być sterowana praktycznie poprzez aplikację zainstalowaną w smartfonie.

Automatycznie sterowane pionowe markizy zewnętrzne markilux zapewniają przyjemną temperaturę w domu w lecie i zimą, zmniejszają zapotrzebowanie na energię
Automatycznie sterowane pionowe markizy zewnętrzne markilux zapewniają przyjemną temperaturę w domu w lecie i zimą, zmniejszają zapotrzebowanie na energię

Oszczędność energii i pieniędzy dzięki markizom pionowym

Zewnętrzne markizy pozwalają na znaczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu i brak potrzeby korzystania z wentylatora lub klimatyzatora. Oszczędności są wymierne - nie zużywamy energii elektrycznej, oszczędzamy pieniądze, a przy okazji działamy proekologicznie. Markiza pionowa chroni przed oślepiającym światłem i oferuje prywatność bez całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Półprzezroczysta tkanina markizy zapewnia domownikom, pozwala obserwować krajobraz na zewnątrz, rozprasza światło słoneczne i wpuszcza do wnętrz wieczorny chłód.

źródło i zdjęcia: markilux

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum