Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

"Najważniejsze firmy dla Polski" wśród nich Drutex

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-30

Drutex wśród laureatów prestiżowego rankingu dziennika Rzeczpospolita "Najważniejsze firmy dla Polski" w kategorii "Przedsiębiorstwo indywidualne". Firmę wyróżniono także za zaangażowanie w walkę z kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19.

Drutex rozwija się krajowo i globalnie

Ranking "Najważniejsze firmy dla Polski" jest odzwierciedleniem panujących trendów we współczesnym biznesie. Oprócz twardych wskaźników ekonomicznych w zestawieniu brana jest pod uwagę rola, jaką odgrywa firma w rzeczywistości społecznej - od kwestii dotyczących podatków, poprzez poziom oraz formy zatrudnienia, działania na rzecz społeczności lokalnych po aktywności związane z ochroną klimatu.

Kapituła konkursu przy wyborze laureatów kierowała się wskaźnikami biznesowymi oraz ekonomicznymi, takimi jak skala działania, wyniki finansowe, liczba zatrudnionych osób, zaangażowanie inwestycyjne w kraju, wielkość płaconych w Polsce podatków oraz inicjatywy podejmowane na rzecz środowiska i ochrony klimatu. Dodatkowo punktowane było też zaangażowanie społeczne oraz charytatywne, jak i działania na rzecz społeczności lokalnych. Kapituła doceniła również działania firmy na rzecz stworzenia i rozwijania silnej polskiej marki i produktów.

- Zaczynałem w 1985 roku, skromnie od jednego pracownika. Zawsze miałem jednak ambicje, aspiracje i marzenia, żeby stworzyć firmę silną i nowoczesną. Od początku tworzyłem jej zdrowe fundamenty i to się opłaciło. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu zbudowałem firmę, która jest dziś jednym z największych producentów okien, drzwi i rolet w Europie - mówi Leszek Gierszewski, twórca i prezes firmy Drutex.

- Od zawsze działałem trochę na wskroś ekonomicznym teoriom i przyjętym zasadom biznesowym. Kondycja firmy i przyznane wyróżnienie potwierdzają, że takie działanie ma sens. Że trochę na prowadzeniu biznesu się znam. Chociaż zawsze powtarzam, że moja rola ogranicza się do powiedzenia "tak" lub "nie". Drutex został wymyślony przeze mnie ponad trzy dekady temu, ale tworzą go wspólnie ze mną ludzie. Dziś ponad 3300 pracowników. To nieprzeciętni i zaangażowani fachowcy. Dzisiejsza pozycja rynkowa firmy to nasz wspólny sukces. Osiągnęliśmy ogromny międzynarodowy sukces, ale ja wciąż powtarzam, że najlepsze dopiero przed nami - dodaje Leszek Gierszewski.

Drutex zaangażowany w walkę z pandemią

Kapituła doceniła Drutex za rozwój krajowy i globalny. Wysoko oceniono sieć dystrybucyjną, składającą się z ponad 4500 partnerów handlowych na całym świecie oraz zaangażowanie w eksport, który stanowi już 75% sprzedaży spółki. Na kryterium oceny wpłynęła także również skala ekspansji międzynarodowej i sukcesy odnoszone przez Drutex zagranicą. Ponadto pod uwagę wzięto też skalę inwestycji – tylko w 2019 roku spółka przeznaczyła na nie ponad 130 milionów złotych, uruchamiając m. in. jedną z najnowocześniejszych lakierni w Europie.

Kapituła nie zapomniała również o docenieniu firmy Drutex za zaangażowanie w walkę z globalnym kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. Prezes Leszek Gierszewski zainaugurował ogólnopolską akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy” (jestesmyrazem.org/), przekazując szpitalom ponad trzy miliony złotych. Zaprosił też do współpracy inne firmy. Odzew był olbrzymi. Przyłączyło się kilkadziesiąt przedsiębiorstw, a wartość pomocy, jaka trafiła do szpitali i innych placówek przekroczyła już 50 milionów złotych

- Pomagamy, bo tak trzeba. A działamy razem, bo tak można zrealizować większe projekty. Słowo solidarność w tych trudnych czasach nabrało nowego znaczenia - mówi Leszek Gierszewski, honorowy przewodniczący rady akcji.

źródło i zdjęcie: Drutex

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum