Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Stan surowy zamknięty

Projektowanie nowoczesnej przestrzeni biurowej z Glassolutions Polska

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-10-22

8 października 2015 r. Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych gościł specjalistów z branży projektowej oraz budowlanej. Ponad 50 architektów, inżynierów i projektantów wnętrz wzięło udział w spotkaniu z cyklu „Architektura Bez Pudła”, organizowanym wspólnie przez firmy Glassolutions oraz Ecophon.

Rynek nieruchomości biurowych w Polsce to niezwykle szybko rozwijający się sektor branży budowlanej. Od 2012 r. nieprzerwanie obserwujemy wzrost wartości inwestycji oraz ciągłe zwiększanie powierzchni biurowych, która w połowie 2015 r. zamknęła się kwotą ponad 7,5 mln mkw. Było zatem o czym rozmawiać podczas wrocławskiej edycji imprezy organizowanej przez specjalistów z branży wyposażenia i aranżacji wnętrz. Podczas czterech ciekawych wykładów uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak zapewnić prywatność w biurze dzięki rozwiązaniom akustycznym Ecophon oraz poznać możliwości aranżacji wnętrz z użyciem przegród i różnych elementów ze szkła produkowanego przez Glassolutions.

Wstępem do ciekawej dyskusji okazały się wyniki badań przeprowadzonych wśród pracowników biurowców, które jasno dowodzą, że komfort akustyczny oraz odpowiednia aranżacja otaczającej przestrzeni zwiększają wydajność i efektywność wykonywanych zadań. Zwrócono także uwagę na ekologiczne trendy w projektowaniu przestrzeni biurowej, wykorzystanie najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych oraz zapewnienie pracownikom dostępu do stref ciszy czy aktywnego odpoczynku. Cykl wykładów zakończyły przedstawicielki pracowni architektonicznej Mocolocco, które przedstawiły zrealizowany przez siebie projekt wnętrz biurowca Grupy Onet. Ciekawe rozwiązania podziału przestrzeni i dostosowanie aranżacji do potrzeb i preferencji określonych grup pracowników przypadły do gustu wielu słuchaczom.

– Niezwykle wysoko cenimy sobie możliwość spotkań z osobami związanymi z branżą projektową i budowlaną, a zainteresowanie wrocławską edycją imprezy Architektura Bez Pudła pokazuje, jak ważne dla obu stron są takie inicjatywy. Cenne uwagi i spostrzeżenia specjalistów, którzy na co dzień realizują ambitne projekty dla swoich klientów pozwalają nam lepiej zrozumieć potrzeby rynkowe i dostosować do nich ofertę produktową. W przyszłości na pewno będziemy kontynuować wymianę wiedzy i doświadczeń w takiej właśnie formie – podsumował spotkanie Wojciech Jórga, Marketing Manager Ecophon.

Na uczestników spotkania, podobnie jak to miało miejsce w Łodzi, czekało mobilne centrum ekspozycyjne, w którym zainteresowane osoby mogły w praktyce przekonać się o skuteczności i niezawodności rozwiązań oferowanych przez firmy Ecophon i Glassolutions.

źródło i zdjęcia: GLASSOLUTIONS Polska

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum