Chociaż sterowanie temperaturą we własnym domu i kontrolowanie systemu grzewczego, na przykład podczas robienia zakupów czy spaceru, wydaje się niemożliwe, Junkers opracował aplikację JunkersHome, która zapewnia bezpośredni dostęp do systemu grzewczego przez Internet i pozwala zaoszczędzić energię.
Teraz, aby sterować kotłem i całym systemem grzewczym, nie musimy przebywać w domu. Wystarczy tylko urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją JunkersHome oraz dostęp do Internetu, WiFi lub sieci GSM.
Nowe oprogramowanie pozwala zdalnie kontrolować, regulować i programować pracę całego systemu grzewczego. JunkersHome umożliwia swobodne ustawianie żądanej temperatury w pomieszczeniach, z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza, co może okazać się bardzo przydatne kiedy w mroźny dzień wracamy z pracy i marzymy o gorącej kąpieli w ciepłym domu.
JunkersHome pozwala także zaprogramować tryb pracy ogrzewania (do wyboru są następujące tryby: automatyczny, dzienny, nocny i ochrona przeciwzamrożeniowa) oraz ustalić nawet sześć różnych programów ogrzewania, które uwzględnią zapotrzebowanie na określony poziom temperatur w poszczególnych porach i dniach tygodnia.
Dużym ułatwieniem dla użytkowników aplikacji jest wyświetlanie przez nią komunikatów, na przykład o ewentualnych błędach w pracy systemu grzewczego, w języku polskim. Oprogramowanie jest nie tylko wygodne ale także, dzięki dotykowemu ekranowi i intuicyjnej nawigacji, bardzo proste w obsłudze. Dodatkowo dostęp do aplikacji chroniony jest hasłem, więc tylko znające je osoby mogą zmieniać ustawienia systemu grzewczego.
Aplikacja umożliwia kontrolę i sterowanie wszystkimi zamontowanymi w budynku obiegami grzewczymi. Współpracuje z kotłami marki Junkers wyposażonymi w automatykę Bosch Heatronic® 3 lub 4. Kotły muszą być wyposażone w regulatory pokojowe FR120 lub pogodowe serii FW oraz moduł MB100-LAN, który pozwala na przetwarzanie i przekazywanie danych między systemem grzewczym a urządzeniem mobilnym.
Aplikację JunkersHome można zainstalować na urządzeniach mobilnych opartych na systemie iOS. Następnym krokiem będzie jej współpraca z systemem operacyjnym Android.
Źródło: Buderus