Duże jest piękne

Kule, kostki i płyty to podstawowe formy jakie przybierają elementy wielkoformatowe z kolekcji Libet Stampo. Duże moduły ze szlachetnego betonu architektonicznego wykorzystane w aranżacji ogrodu stanowią doskonałe uzupełnienie estetyczne i funkcjonalne dla nowoczesnej minimalistycznej zabudowy.

Duże jest piękne

Beton to materiał, który przez wiele lat budził raczej negatywne skojarzenia. Dziś dosłownie i w przenośni powrócił „na salony” przybierając coraz ciekawsze formy i faktury.

Objawieniem architektów i projektantów stał się przede wszystkim beton architektoniczny, który posiada nieograniczone wręcz możliwości funkcjonalne i dekoracyjne. W postaci designerskich elementów małej architektury pojawia się on coraz częściej także w projektach i realizacjach ogrodów inspirowanych trendami w architekturze.

Wielki powrót betonu. Beton architektoniczny ma gładką i jednolitą strukturę, dzięki czemu ukształtowane powierzchnie nie wymagają dodatkowych zabiegów wykończeniowych ani malowania.

Nie ma potrzeby chowania go za tynkiem, ani dodatkowego ozdabiania. Jego surowa faktura stanowi atrakcyjne tło dla innych naturalnych materiałów, np. kamienia, szkła lub drewna oraz świetnie komponuje się z wodą i roślinnością.

Nowoczesne technologie pozwalają kształtować z betonu bardzo efektowne detale, choćby kule - mniejsze i większe, o efektownej czystej formie pasującej zwłaszcza do nowoczesnych minimalistycznych ogrodów.

Takie elementy przyciągają wzrok, są ważnym elementem ogrodowej kompozycji. Niektóre z tylko zdobią ogród, inne pełnią przy tym funkcję praktyczną, np. podtrzymują siedzisko ławki, są wodotryskiem lub fontanną.

Duże jest piękne. Kostki, kubiki, płyty i inne elementy wielkoformatowe należące do kolekcji Libet Stampo to stosunkowo świeża pozycja w naszym portfolio. Wielkoformatowe elementy z betonu architektonicznego mogą być wykorzystane jako ławki, siedziska, płyty tarasowe, chodnikowe oraz jako elementy dekoracyjne.

Doskonale sprawdzą się nie tylko w jako ozdoba w przestrzeniach publicznych, ale także w prywatnych ogrodach. Ich ostateczna funkcja zależy jednak przede wszystkim od inwencji projektanta i inwestora – mówi Dominik Wilczyński z Libetu.

Źródło: Libet

Więcej