Na co stać inteligencję budynkową? Przekonają się o tym architekci, dekoratorzy i projektanci wnętrz uczestniczący w wydarzeniu Domiday, które odbędzie się 25 kwietnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
22.04.2013
2-3 minuty
Automatyka, sterowanie, inteligencja
Wiosna to czas motywujący do zmian – także w domu, mieszkaniu czy ogrodzie. Właśnie teraz najczęściej decydujemy się na ulepszenie i odświeżenie czterech kątów, szukamy inspiracji i ciekawych rozwiązań. Wydarzeniem, które dostarczy wielu ciekawych pomysłów i informacji o najnowszych trendach w designie i technologii będzie
organizowane 25 kwietnia branżowe spotkanie Domiday. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą prestiżowych światowych marek, a także firm oferujących nietuzinkowe rozwiązania. Wśród wystawców będzie także producent inteligentnego systemu Fibaro, który zapozna gości z możliwościami inteligentnego domu. –
Uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, jak innowacyjnym rozwiązaniem jest inteligencja budynkowa. Będą też mogli przetestować nasz system i przekonać się, jak łatwa jest jego obsługa – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group.
Inteligentny dom Fibaro na Domiday. System Fibaro funkcjonuje w oparciu o technologię bezprzewodową, co umożliwia instalację w każdym domu czy mieszkaniu bez konieczności przeprowadzenia remontu. Pozwala on na sterowanie pracą pojedynczych sprzętów, a także na zintegrowanie ich pracy ze sobą. – Sterowanie systemem jest bardzo proste. Współpracuje on z większością telefonów komórkowych, dlatego do zarządzanie inteligentnym domem wystarczy smartfon – mówi Maciej Fiedler z Fibaro. System dba o wygodę domowników – włącza i wyłącza światło oraz sprzęty RTV i AGD, podlewa ogród, a nawet dostosowuje się do muzycznych preferencji gospodarzy. Fibaro troszczy się także o bezpieczeństwo. Dzięki specjalnie zainstalowanym czujnikom może wykryć pożar i zapobiec zalaniu mieszkania po awarii pralki. O każdym niebezpieczeństwie informuje wysyłając wiadomość e-mailem lub sms-em. System reaguje także na zachowania domowników, które mogłyby powodować niepotrzebne straty energii. Na przykład pod nieobecność mieszkańców wyłącza światła i niepotrzebnie pracujące urządzenia elektroniczne.
Źródło: Fibar Group
Więcej