Pompy ciepła są urządzeniami, które pobierają energię cieplną z otaczającej przyrody i przenoszą ją do systemu grzewczego budynku, przy jednoczesnym "przetworzeniu" jej na wyższy poziom energetyczny. Oznacza to, że energia cieplna przyrody pobierana jest przy niskiej temperaturze nośnika np. gruntu, powietrza i przekazywana jest do systemu grzewczego budynku.
Pompy ciepła Buderus - co je wyróżnia?
W ofercie Buderus znajduje się cała gama pomp ciepła zarówno powietrznych, jak i gruntowych. Dobór urządzenia warto powierzyć profesjonalistom.
Godna uwagi jest nowa generacja pomp ciepła powietrze/woda Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR.
Urządzenia te są najcichszymi pompami ciepła w ofercie Buderus. Obie monoblokowe pompy ciepła pracują z nowoczesnym i wydajnym obiegiem chłodniczym opartym na czynniku chłodniczym R290 (propan). Oba modele pomp ciepła dostępne są w zakresie mocy od 4 do 12 kW (przy temperaturze zewnętrznej A-7) i nadają się do zastosowania w nowych i istniejących domach. Spójny, estetyczny i oryginalny wygląd - jednostki wewnętrzne są dostępne w dwóch wersjach: czarne szkło akrylowe (Logatherm WLW186i AR) i biały metal (Logatherm WLW176i AR). Graficzny, kolorowy, dotykowy wyświetlacz zapewnia intuicyjną i łatwą obsługę. Wymiary pozwalają na umieszczenie urządzenia np. w zabudowie kuchennej. Konstrukcja jest solidna i trwała, odporna na działanie warunków atmosferycznych. Titanium Design oznacza również łatwy montaż i serwis, a oba typoszeregi można sterować za pomocą aplikacji MyBuderus lub monitorować za pośrednictwem bezprzewodowego modułu internetowego MX300.
Na szczególną uwagę zasługuje technologia Silent + (S+). S+ pozwala na radykalne ograniczenie emisji dźwięku z jednostki ustawionej na zewnątrz budynku. Aby to osiągnąć, wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań.
Oto niektóre z nich to:
- wbudowany dyfuzor dźwięku przy wentylatorze,
- wentylator ze stabilizowanymi łopatkami,
- układ chłodniczy zamknięty w oddzielnej komorze dźwiękochłonnej,
- redukcja dźwięku poprzez wybór trybu pracy Silent.
Dzięki temu, urządzenie może pracować nawet w gęstej zabudowie, mając jednocześnie pewność, że nie będzie zakłócać spokoju zarówno użytkownikom, jak i sąsiadom. Dodatkowo wysokość pompy ciepła została tak przystosowana, aby urządzenie mogło zmieścić się po oknem, jednocześnie nie zasłaniając go.
Zarządzanie energią w pompach ciepła Buderus
Pompy ciepła Buderus mogą współpracować ze zintegrowanym zarządzaniem energią - MyEnergyMaster. Wykorzystanie energii elektrycznej, wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej, można znacząco zwiększyć dzięki inteligentnemu połączeniu w sieć instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła Buderus przy wykorzystaniu aplikacji MyEnergyMaster.
Dla efektywnego działania takiego układu potrzebne są dedykowane komponenty: Power Sensor, Power Meter czy inteligentne odbiorniki. Zbudowany na ich bazie system zarządza przepływem prądu elektrycznego w instalacji budynku jednorodzinnego. Energia elektryczna z wyjścia instalacji fotowoltaicznej wykorzystywana jest do zasilania instalacji grzewczej, magazynu energii, zbiornika buforowego oraz zasobnika c.w.u. W konsekwencji znacznie mniej energii pobierane jest z sieci, co oznacza obniżenie rachunków.