Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Ferro S.A. Baterie kuchenne i łazienkowe
ferro.pl
Ferro S.A. Baterie kuchenne i łazienkowe
Dane kontaktowe:
+48 12 25 62 100
Przemysłowa 7, 32-050 Skawina
Zobacz firmę w innym dziale: Armatura instalacyjna

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Minimalizm w łazience

Styl minimalistyczny ma swoje korzenie w japońskiej filozofii życiowej znanej jako zen. Promuje ona ograniczenie zbędnych elementów i skupienie na kluczowych aspektach, co przekłada się na spokój i harmonię we wnętrzach. Wszystkie elementy mają służyć określonemu celowi, co sprawia, że przestrzeń jest bardziej wydajna i praktyczna. To fundamentalna zasada minimalizmu.

Minimalizm w łazience

Charakterystyka minimalizmu w łazience

W łazienkach w stylu minimalistycznym plany często są otwarte, usunięte zostają przegrody i ścianki prysznicowe. Kolory, które dominują to biel, szarość, beż i czerń, choć można również dodać umiarkowane akcenty kolorystyczne. Materiały wysokiej jakości nadają luksusowy wygląd, a geometryczne formy, jak kwadraty i prostokąty, przeważnie pojawiają się w meblach i płytkach ceramicznych. Dyskretne źródła światła mogą być wbudowane w sufit lub ściany, tworząc niepowtarzalny klimat.

Przestrzeń i porządek w minimalistycznej łazience

Minimalistyczne łazienki wykorzystują ukryte półki, szafki i schowki, aby utrzymać porządek. Schludny wygląd uzyskuje się poprzez usunięcie niepotrzebnych ozdobników i dekoracji. "Mniej znaczy więcej" – ta sentencja Ludwiga Mies van der Rohe stała się dewizą dla wielu projektantów. Fascynacja prostymi formami oraz zmniejszeniem liczby detali nadal jest uważana za główny nurt zarówno w designie, jak i architekturze.

Przykłady minimalistycznych łazienek

  • Subtelna wygoda

Przestronny salon kąpielowy oświetlony wysokimi, wąskimi oknami prezentuje się imponująco. Minimalistyczny design szafki umywalkowej dopasowano kolorystycznie do wykończenia płytek ściennych. Jasna, jednolita powierzchnia posadzki betonowej odbija promienie słoneczne i wzbogaca delikatną fakturą.

Imponujący salon kąpielowy, oświetlony przez wysokie, smukłe okna, oferuje dużo przestrzeni
Imponujący salon kąpielowy, oświetlony przez wysokie, smukłe okna, oferuje dużo przestrzeni
  • Nowoczesna elegancja

W ekskluzywnej łazience utrzymano monochromatyczny charakter, łącząc biel i czerń z odcieniami szarości. Całe wnętrze emanuje subtelnym światłem, pochodzącym z niewidocznych opraw.

Monochromatyczny nastrój, łączący biel, czerń i odcienie szarości, dominuje w ekskluzywnej łazience
Monochromatyczny nastrój, łączący biel, czerń i odcienie szarości, dominuje w ekskluzywnej łazience
  • Pastelowe marzenie

Minimalizm w bardziej odważnej odsłonie uwzględnia efektowne wykorzystanie kafli w formie heksagonów o pastelowych kolorach, co nadaje spokój i wypełnia optymizmem.

Minimalizm w łazience to połączenie funkcjonalności, elegancji i harmonii. To styl, który pozwala na stworzenie przestrzeni, która jest nie tylko praktyczna, ale także estetycznie przyjemna. Bez względu na to, czy wybierasz subtelny, nowoczesny czy odważny styl, pamiętaj, że kluczem jest zasada "mniej znaczy więcej".

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.