PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Cosentino otwiera trzecie Centrum w Polsce

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2023-09-19

14 września 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Cosentino Center Poznań w Dąbrówce, w którym uczestniczyli przedstawiciele wielkopolskich biur projektowych, producenci mebli i właściciele zakładów kamieniarskich. Nie zabrakło również partnerów, przyjaciół i pracowników Cosentino Polska. Gośćmi specjalnymi byli architekci Tomasz Pągowski i Jakub Szczęsny.

Grupa Cosentino w dalszym ciągu podtrzymuje swoje zaangażowanie w inwestycje poprzez dywersyfikację rynków i otwieranie nowych centrali. Wzmacniając swą międzynarodową ekspansję, rozwija własne aktywa także w Polsce, stając się jedną z najbardziej zglobalizowanych firm w branży kamieniarskiej

Po Warszawie i Katowicach przyszedł czas na otwarcie trzeciej lokalizacji tej hiszpańskiej firmy w naszym kraju. Nowe Cosentino Center Poznań, mieszczące się w Dąbrówce, przy ul. Logistycznej 7, posiada powierzchnię 4000 m2, w tym 400 m2 przeznaczone jest na biura i showroom.

Będzie w stanie pomieścić do 4000 płyt i zaczyna od 8-osobowego zespołu profesjonalistów.

Cosentino otwiera trzecie Centrum w Polsce


Rok 2023 jest dla hiszpańskiej firmy rokiem rozwoju, polegającym na rozbudowie sieci Centrów nie tylko na całym świecie, ale także w Polsce.

Centra Cosentino łączą w sobie funkcje magazynu, sieci sprzedaży i salonu produktowego, w którym klienci mogą osobiście zapoznać się z materiałami Cosentino i uzyskać spersonalizowane wsparcie.

Cosentino widzi duży potencjał w tym regionie. Jesteśmy obecni w Polsce od kilku lat i osiągamy ciągły rozwój, od pierwszego otwarcia w Parzniewie, pod Warszawą, do utworzenia Cosentino Katowice w Mysłowicach, a obecnie inauguracji Centrum w Dąbrówce pod Poznaniem. Nasze zaangażowanie w nadchodzących latach wzrośnie jeszcze bardziej, dzięki planom ekspansji na Pomorzu i stworzeniu Cosentino City w Warszawie, co zaspokoi rosnący popyt na nasze powierzchnie – powiedział podczas otwarcia Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino.

14 września 2023 r., po wejściu na halę główną, zgromadzeni goście mogli podziwiać z prowadzącym ich „demiurgiem” Tomaszem Pągowskim, fenomenalną oprawę muzyczno-wizualną, w postaci multimedialnej instalacji będącej interpretacją motywu monolitu z „Odysei kosmicznej 2001”.

Przygotowany przez Studio Pągowski futurystyczny spektakl obrazował zmianę myślenia w relacji przemysł - natura, którą w swej polityce od lat akcentuje Cosentino oraz kamienie milowe w rozwoju firmy.

Goście wysłuchali nastrojowych brzmień harfy i skrzypiec, którym towarzyszył live act z udziałem DJ’a.

Następnie na scenie pojawił się Andrzej Włodarczyk, gospodarz wieczoru i General Manager Cosentino Center Poznań.

W towarzystwie Karoliny Sieniawskiej, Marketing Coordinator Cosentino Polska, Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino i Pierre Wernlundh’a, Regional Director for Cosentino Scandinavia, wspólnie dokonali symbolicznego aktu otwarcia i przecięcia wstęgi. Podczas spotkania Karolina Sieniawska po raz pierwszy zaprezentowała najnowszą kolekcję Silestone Le Chic.

Nowe Centrum w Poznaniu prezentuje bogate portfolio naszej firmy, zapewniając zwiększone możliwości sprzedaży i dystrybucji na tym obszarze. Ponieważ obecność Cosentino w Polsce stale rośnie,  wiedzieliśmy, że to idealny moment na utworzenie bazy w ważnym dla nas regionie Wielkopolski – mówił Andrzej Włodarczyk.

Po oficjalnym otwarciu, kierowani dźwiękami muzyki goście przenieśli się w miejsce prezentacji kolekcji Silestone Le Chic i wysłuchali nastrojowych brzmień harfy i skrzypiec, którym towarzyszył live act z udziałem DJ’a. 

Spotkanie poprowadziła Ewa Trzcionka, a o wszechstronności zastosowań materiałów Cosentino, wspólnym projekcie i wystawie „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni, której Cosentino jest Sponsorem, opowiedział zebranym drugi gość specjalny; jeden najciekawszych współczesnych architektów, twórca domu Kereta, architekt Jakub Szczęsny.

Pokaz przygotowania paelli, dania zainspirowane współczesną sceną kulinarną Hiszpanii i książki „Witaj w świecie bez architektów” Jakuba Szczęsnego oraz „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta” Agaty Twardoch, które otrzymali goście, dopełniły pełnię wrażeń tego wieczoru.

źródło i zdjęcia: Cosentino