Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Boazeria powraca w nowoczesnej odsłonie

Boazeria, dawniej kojarzona z klasycznym wystrojem, wraca w nowoczesnej odsłonie, zdobywając serca miłośników designu. W artykule omawiamy najnowsze trendy, które odświeżają ten tradycyjny element wystroju wnętrz. Poznaj inspiracje i pomysły na wykorzystanie boazerii w nowoczesnych aranżacjach, aby dodać Twojemu domowi elegancji i stylu. Sprawdź, jak boazeria może odmienić wygląd Twojego wnętrza, łącząc tradycję z nowoczesnością.

Boazeria powraca w nowoczesnej odsłonie
PPG Deco Polska Farby białe i kolorowe do ścian i sufitów, farby fasadowe, farby renowacyjne, oraz emalie do drewna, metalu i betonu
www.dekoral.pl

Relikt z czasów PRL-u, boazeria, powraca do łask, choć w odświeżonej, nowoczesnej formie. Dzisiaj ściany zdobią deski w różnorodnych formatach, konfiguracjach i kolorach, które efektownie upiększają wnętrza domów.

Smukłe listewki tworzące boazerię lamelową zaskakują swoją lekkością i stylem. Ich delikatnie zaokrąglony profil nadaje łagodności wnętrzom utrzymanym w ciemnej kolorystyce, a odcień Czarna Magia szybkoschnącej emalii Dekoral Do Dzieła! efektownie podkreśla wolnostojącą, ceramiczną wannę. W połączeniu ze sztukaterią w tym samym odcieniu, aranżacja zaskakuje swoją oryginalnością i smakiem.

Kolor Czarna Magia
Kolor Czarna Magia

Ściany całkowicie obite drewnianą boazerią to obraz, który odszedł w zapomnienie. Modną alternatywę stanowi obecnie boazeria angielska, zwana też lamperią, która zazwyczaj pokrywa dolną część ściany. Tworzy ona wyrafinowane kompozycje aranżacyjne, a jednocześnie chroni ścianę przed uszkodzeniami. Duże antracytowe prostokąty, układające się w elegancki, kasetonowy wzór, w połączeniu z gładką górą w tonacji Modny Szałwiowy farby Dekoral Effect 3in1, nadają wnętrzu wyrazisty charakter.

Angielska boazeria, znana również jako lamperia, jest obecnie popularnym wyborem, który zazwyczaj obejmuje dolną sekcję ściany
Angielska boazeria, znana również jako lamperia, jest obecnie popularnym wyborem, który zazwyczaj obejmuje dolną sekcję ściany

Odświeżenie starej, klasycznej boazerii poprzez pomalowanie jej na modny odcień, inspirowany naturą, idealnie wpisuje się w ekologiczny trend zero waste. Podłużne deski w odcieniu Zielone Pojęcie emalii Dekoral Do Dzieła! harmonijnie współgrają z szafkami w podobnej tonacji, tworząc zjawiskową, monochromatyczną całość. Kolorystyczną równowagę stanowią blat i półki w kolorze naturalnego drewna, które dopełniają klimatyczną aranżację.

źródło i zdjęcia: PPG Deco Polska, marka Dekoral