PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Pompa ciepla BWL-1S(B) i CHC-Split - ekologiczne ogrzewanie i chłodzenie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2023-03-17

Pompa ciepła powietrze/woda typu split BWL-1S(B) oraz centrala CHC-Split firmy WOLF to doskonały stosunek jakości do ceny. Niezawodne ogrzewanie przez cały rok bez konieczności rezygnacji z wydajności.

Za sprawą kompaktowej jednostki zewnętrznej model BWL-1S(B) sprawdzi się jako pompa ciepła typu Split w każdym miejscu. W zależności od zapotrzebowania na ogrzewanie pompa ciepła typu powietrze/woda zapewnia optymalną moc. Model BWL-1S(B) jest dostępny w wersjach o różnych wariantach mocy: 5, 7, 10, 14 i 16 kW.

Ogrzewanie bez paliw kopalnych

Za sprawą pompy ciepła powietrze/woda typu Split możemy uniezależnić się od oleju i gazu. W przypadku ogrzewania pompą ciepła nie musimy się martwić o dostępność paliw kopalnych ani wahania ich cen.

Samowystarczalne ogrzewanie

W połączeniu z własną instalacją fotowoltaiczną, która dostarcza prąd wprost do domu, możemy postawić na niemal samowystarczalne ogrzewanie. Z wykorzystaniem takiego rozwiązania możemy dostarczyć bezpłatną energię do obsługi pompy WOLF BWL-1S(B) lub centrali grzewczej CHC-Split.

Zalety ogrzewania hybrydowego

Wszystkie urządzenia firmy WOLF bez problemu połączymy z pompą ciepła typu Split: nieważne, czy postawimy na ogrzewanie hybrydowe z kolektorami słonecznymi, czy też z kotłem gazowym lub olejowym. Do pompy ciepła doskonale pasuje także wentylacja pomieszczeń mieszkalnych marki WOLF.

Jeden moduł obsługowy do realizacji wszystkich zadań

Aby wszystkie elementy systemu firmy WOLF doskonale ze sobą współdziałały, zastosowano najnowszą technikę oraz wspólny układ sterowania. Wszystkimi funkcjami można sterować za pomocą modułu obsługowego lub w niezwykle wygodny sposób, korzystając z aplikacji na smartfonie.

Zalety ogrzewania powierzchniowego

Dzięki połączeniu z ogrzewaniem powierzchniowym pompa ciepła powietrze/woda typu Split pozwala cieszyć się zimą wyjątkowo przyjemnym ciepłem, natomiast latem postawić na delikatne chłodzenie. Nie bez powodu pompa ciepła to obecnie najpopularniejszy sposób na ogrzewanie w nowych budynkach.

Bezpłatne ciepło z natury

Splitowa pompa ciepła powietrze/woda WOLF BWL-1S(B) pobiera ciepło z ogólnie dostępnego, zewnętrznego powietrza. To wyjątkowo ekologiczna metoda, dzięki której nie trzeba martwić się o emisję dwutlenku węgla.

źródło i zdjęcie: Wolf Technika Grzewcza