Akcesoria dostępne są w różnych wariantach wykończenia. Dla inwestorów, którym zależy na efektywnej estetyce eksponowanych elementów infrastruktury technicznej obiektu, opracowaliśmy specjalną serię izolowanych stalowych kominów zewnętrznych ZEN.
Montaż stalowego komina na zewnątrz budynku
W przypadku istniejących budynków, które modyfikuje się pod kątem przeznaczenia i organizacji przestrzeni we wnętrzu, często okazuje się, że pojawia się problem ze skutecznością wentylacji i wydajnością ogrzewania niektórych stref we wnętrzu.
Co więcej, efektem modernizacji budynków często jest wydzielenie odrębnych lokali, które muszą zostać wyposażone w ekonomiczny układ ogrzewania i wydajną wentylację.
W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem okazuje się komin stalowy na zewnątrz budynku, który umożliwia zastosowanie dodatkowych urządzeń grzewczych w nowych lokalach i pomieszczeniach, które pierwotnie nie miały dostępu do kanałów wentylacyjnych i komina.
Jak zamontować komin stalowy na zewnątrz budynku?
Montaż komina zewnętrznego na zewnątrz budynku jest zadaniem prostym. Warto mieć świadomość, że konstrukcja zewnętrznych kominów stalowych jest lekka. W związku z tym przewód można mocować bezpośrednio na ścianie, nawet pokrytej grubą warstwą izolacji termicznej.
Przewód kominowy montuje się do ściany z pomocą estetycznych dedykowanych wsporników i obejm. Ilość obejm zależy od długości kompletnego przewodu kominowego.
W katalogu akcesoriów dostępne są komponenty do prowadzenia zewnętrznych przewodów kominowych przez dachy płaskie i skośne. Systemowe obróbki i wykończenia umożliwiają szybki montaż komina na zewnątrz budynku niezależnie od rodzaju elewacji i kąta nachylenia dachu.
Estetyka komina stalowego na zewnątrz budynku
Komin stalowy na zewnątrz budynku może stanowić efektowny wyróżniający się element estetyki elewacji. Nowoczesne stalowe przewody kominowe mogą komponować się z estetyką obróbek dekarskich lub ją uzupełniać. W niektórych przypadkach zewnętrzny komin stalowy staje się ważnym elementem nadającym elewacji świeżości i nieco bardziej technicznego charakteru.
W takich przypadkach inwestor może zdecydować się na montaż stylizowanej wersji zewnętrznego komina stalowego. To wariant opracowany pod kątem minimalistycznego designu, w którym dominuje gładka powierzchnia przewodu kominowego, który może być pomalowany na jeden z kolorów z palety RAL.
Przewody kominowe ZEN, bo o nich mowa, zostały opracowane w taki sposób, aby powierzchnia całego komina była gładka. Dlatego nie montuje się obejm spinających.
Montaż komina do elewacji jest realizowany zintegrowaną obejmą, która jest niewidoczna dla obserwatora patrzącego na elewację z pewnej odległości. Dzięki akcesoriom z serii ZEN komin stalowy w domu może prezentować się naprawdę interesująco. Co ważne, system można wykorzystać do montażu komina stalowego wewnątrz budynku bez konieczności budowy szachtu czy zabudowy stalowego przewodu kominowego.
Jak widać komin stalowy w domu może przybrać wiele różnych wariantów. Wszystko zależy od tego, czy montaż komina ma miejsce podczas wznoszenia budynku, czy jest elementem jego modernizacji i prac polegających na dostosowaniu obiektu do nowego sposobu zagospodarowania. Kominy można montować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku.
Wybór odpowiedniego systemu kominowego daje wiele ciekawych możliwości na urozmaicenie aranżacji i pozwala szybko zrealizować prace montażowe i uruchomić dodatkowe urządzenie grzewcze czy kominek. Co ważne, komin stalowy można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu, co daje inwestorowi pełna swobodę w zakresie aranżacji lokalu i wyboru miejsca, w którym będzie stał kominek.
źródło i zdjęcia: MK Sp. z o.o.