Zabezpiecz dom przed skutkami ulewnych deszczów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Zabezpiecz dom przed skutkami ulewnych deszczów

Podczas intensywnego deszczu kanalizacja w wielu miejscach nie jest w stanie odprowadzić dużej ilości wody. Przy przeciążeniu kanalizacji powstaje przepływ zwrotny ścieków niszczący domowe sprzęty i pozostawiający zawilgocone mury budynku, a dla nas stres i możliwe problemy z ubezpieczeniem. Dostępne są jednak urządzenia przeciwzalewowe firmy KESSEL, które pozwalają skutecznie zabezpieczyć nasze domy.

aktualizacja: 2020-07-17 07:35:37

W zaworze przeciwzalewowym Staufix FKA sonda umieszczona w kanale rozpoznaje przepływ zwrotny i za pomocą siłownika domyka klapy, uruchamiając alarm na szafce sterowniczej. Po ustąpieniu cofki klapa automatyczne się podniesie. Inne rozwiązanie - zawór przeciwzalewowy z pompą Pumpfix F, daje możliwość korzystania z przyborów sanitarnych nawet w sytuacji przeciążenia kanalizacji, kiedy to pompa zasysa ścieki, rozdrabnia elementy stałe i tłoczy je w kierunku przeciwnym do przepływu zwrotnego, jednocześnie zabezpieczając nas przed nim.

Oba urządzenia przeznaczone są do ścieków zawierających fekalia. Pod kątem brudnej wody z pralki czy umywalki oraz wody deszczowej wystarczy zawór przeciwzalewowy Staufix Basic w wersji podstawowej. Ochronę przeciwzalewową zapewnia także wpust piwniczny Drehfix czy zewnętrzna studzienka przeciwzalewowa KESSEL.

Na zdjęciu: pompa Pumpfix F

Firma powiązana:
Kessel

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje