Zabezpiecz dom przed skutkami ulewnych deszczów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Zabezpiecz dom przed skutkami ulewnych deszczów

Podczas intensywnego deszczu kanalizacja w wielu miejscach nie jest w stanie odprowadzić dużej ilości wody. Przy przeciążeniu kanalizacji powstaje przepływ zwrotny ścieków niszczący domowe sprzęty i pozostawiający zawilgocone mury budynku, a dla nas stres i możliwe problemy z ubezpieczeniem. Dostępne są jednak urządzenia przeciwzalewowe firmy KESSEL, które pozwalają skutecznie zabezpieczyć nasze domy.

aktualizacja: 2020-07-17 07:35:37

W zaworze przeciwzalewowym Staufix FKA sonda umieszczona w kanale rozpoznaje przepływ zwrotny i za pomocą siłownika domyka klapy, uruchamiając alarm na szafce sterowniczej. Po ustąpieniu cofki klapa automatyczne się podniesie. Inne rozwiązanie - zawór przeciwzalewowy z pompą Pumpfix F, daje możliwość korzystania z przyborów sanitarnych nawet w sytuacji przeciążenia kanalizacji, kiedy to pompa zasysa ścieki, rozdrabnia elementy stałe i tłoczy je w kierunku przeciwnym do przepływu zwrotnego, jednocześnie zabezpieczając nas przed nim.

Oba urządzenia przeznaczone są do ścieków zawierających fekalia. Pod kątem brudnej wody z pralki czy umywalki oraz wody deszczowej wystarczy zawór przeciwzalewowy Staufix Basic w wersji podstawowej. Ochronę przeciwzalewową zapewnia także wpust piwniczny Drehfix czy zewnętrzna studzienka przeciwzalewowa KESSEL.

Na zdjęciu: pompa Pumpfix F

Firma powiązana:
Kessel

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje