Przepompownia Minilift S przeciwdziała skutkom przepływu zwrotnego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Przepompownia Minilift S przeciwdziała skutkom przepływu zwrotnego

Na powtarzające się ulewne deszcze, niestety, nie możemy za wiele poradzić. Ale na ich dotkliwe skutki już tak. Jak właściwie zabezpieczyć się przed tzw. cofką kanalizacyjną zanim będzie za późno? Z pomocą przychodzi nam kompaktowe urządzenie Minilift S, czyli niewielka przepompownia ze zintegrowaną funkcją wpustu w pokrywie, dobrana pod potrzeby pomieszczeń ulokowanych poniżej poziomu zalewania.

aktualizacja: 2020-05-29 08:27:13

Na etapie budowy lub remontu budynku należy zawsze pamiętać o zagrożeniach i dobierać bezpieczne rozwiązania. W celu przeciwdziałania skutkom przepływu zwrotnego warto zawsze stosować indywidualne i sprawdzone urządzenia do odpompowania i odprowadzania ścieków.

Niewidoczne zabezpieczenie przed zalaniem

Przyzwyczailiśmy się do wykorzystania niżej położonych pomieszczeń jako zaplecza naszego funkcjonowania na poziomie mieszkalnym. Do tradycyjnie wykorzystywanych tam zlewów, dołączyły już pralki, a ostatnio też i zmywarki. Wielu z nas ma tam również dodatkowe kabiny prysznicowe. Co za tym idzie, generowana jest coraz większa ilość ścieków tzw. szarych, a więc bez fekaliów.

Ze względu na niewielki rozmiar, przepompownię Minilift S łatwo można zabudować w płycie podłogowej w sposób niemal niewidoczny dla oka. Sprzyja temu pokrywa, która posiada miejsce do wypełnienia płytkami, a więc umożliwia uzyskanie estetycznego wyglądu pomieszczenia. Może też zostać zastosowana pokrywa czarna.

Zintegrowany z pokrywą wpust przyjmuje wodę z powierzchni podłogi - nawet w przypadku pęknięcia rury pomieszczenie pozostanie zawsze suche.

Intuicyjne rozwiązania

Urządzenie jest gotowe bezpośrednio do podłączenia. Łatwy montaż gwarantuje teleskopowa nasada, która służy do płynnego wyrównania wysokości i poziomu ze zintegrowanym wpustem. Pomocny jest również w instalacji zainstalowany fabrycznie dopływ i odpływ.

Zawór zwrotny umiejscowiony jest na przewodzie tłocznym. Część denna z polipropylenu daje odporność na ścieki agresywne. Urządzenie mono z przełącznikiem pływakowym ma wyjmowaną pompę, dzięki czemu późniejsza konserwacja obejmuje proste czynności, możliwe do wykonania po wyjęciu wtyczki zintegrowanej z pompą.

Minilift S zapewnia komfort w utrzymaniu suchej i czystej piwnicy.

Firma powiązana:
Kessel

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje