Nowość! Filtry magnetyczne Dambat

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Nowość! Filtry magnetyczne Dambat

Współczesne wysokowydajne układy grzewcze zasilane kotłami, narażone są na awarie oraz zmniejszenie wydajności pracy poprzez zanieczyszczenie tlenkami żelaza (głównymi składnikami rdzy), które powstają w wyniku korozji.

aktualizacja: 2022-11-14 12:30:54

Cząsteczki tlenku żelaza krążą po całym obiegu grzewczym, odkładając się w newralgicznym punktach instalacji w postaci osadu. Narażają cały układ na awarię pomp, zaworów czy wymienników ciepła, a wydajność grzewcza kotła spada, co przekłada się na wyższe koszty ogrzewania.

Zastosowanie filtrów magnetycznych/separatorów zanieczyszczeń, umożliwia zwiększenie ochrony całego systemu grzewczego poprzez usunięcie większości zanieczyszczeń stałych, w skład których wchodzi żelazo lub tlenki żelaza zawieszone w płynie układu grzewczego. Filtry mogą być stosowane w instalacjach, w których występuje ciągła cyrkulacja czynnika grzewczego.

Czynnik grzewczy może składać się z roztworu wody oraz glikolu, przy czym zawartość glikolu nie może przekraczać 50%. Filtry mogą być też zakładane w układach solarnych oraz chłodniczych, zatrzymując dodatkowo takie zanieczyszczenia jak piasek.

Firma powiązana:
Dambat

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!