Łyk zdrowego powietrza: Norweskie rekuperatory obrotowe ENSY

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Łyk zdrowego powietrza: Norweskie rekuperatory obrotowe ENSY

Ostatnie badania Europejskiej Federacji Ogrzewnictwa, Wentylacji i Klimatyzacji (REHVA) dowiodły, iż nadmiernie wysuszone powietrze w pomieszczeniach zamkniętych sprzyja rozwojowi wirusów, w tym między innymi grypy, SARS i Covid-19. Jak zatem zadbać o komfortowy (i bezpieczny!) klimat w naszym domu?

aktualizacja: 2020-12-29 11:19:29

Rekuperatory obrotowe norweskiej marki ENSY, oprócz wysoce skutecznej wymiany ciepła zapewniają także kontrolę poziomu wilgotności powietrza - zarówno w trybie automatycznym na podstawie wybranych preferencji jak i z manualną regulacją. Dzięki temu z łatwością dostosujemy warunki wewnątrz domu czy mieszkania do indywidualnych wymagań, z korzyścią dla naszego zdrowia i najlepszego samopoczucia. Odpowiednio nawilżone powietrze to niezastąpiony komfort naturalnego i swobodnego oddychania.

Co więcej, wszystkie modele wymienników ENSY wyposażone zostały w podwójny system aż trzykrotnie większych niż standardowe, przeciwpyłkowych filtrów klasy F7, stając się znakomitym domowym sposobem na uciążliwe alergie.

Wyłączając funkcję odzysku wilgotności możemy też powietrze osuszyć, z czego skorzystamy na przykład przy adaptacji świeżo wybudowanych lub wyremontowanych przestrzeni użytkowych.

Firma powiązana:
ECOMAX

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje