Rekuperatory z funkcją chłodzenia - Combi 302 Polar Top teraz ze sterownikiem dotykowym HMI w komplecie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Rekuperatory z funkcją chłodzenia - Combi 302 Polar Top teraz ze sterownikiem dotykowym HMI w komplecie

Nowe domy są dobrze izolowane a przez to łatwe do ogrzania. Z drugiej strony nie jest łatwo pozbyć się z nich ciepłego powietrza latem. W ofercie Nilan znajdują się trzy jednostki serii Combi 302 Polar o wydajności 375, 380 oraz 430 m3/h z opcją schładzania powietrza wentylacyjnego.

aktualizacja: 2020-09-16 10:13:54

Rekuperatory Nilan serii Combi 302 Polar, oprócz wysokiej klasy wymiennika przeciwprądowego o sprawności temperaturowej do 95%, wyposażone zostały w oszczędną pompę ciepła. Umożliwia ona oszczędne dogrzewania powietrza zimą (zamiast nagrzewnicy elektrycznej) a poprzez zastosowanie odwracalnego obiegu chłodniczego zapewnia także schładzanie powietrza wentylacyjnego latem. Łączna moc grzewcza z odzysku z wymiennika krzyżowego i z pompy ciepła może sięgać ponad 3 kW. Przy schładzaniu powietrza wydajność chłodnicza wynosi do 2,3 kW.

Ze względu na niewielką ilość powietrza, system nie działa jak klasyczna klimatyzacja ale ma za zadanie zapobiegać nadmiernemu podwyższaniu się temperatury w budynku w ciągu dnia. Urządzenie działając z małą mocą, do 2,3 kW, w ciągu 24 godzin jest wstanie dostarczyć do budynku ponad 50 kWh chłodu. Dodatkowo ze względu na osuszanie powietrza przy procesie schładzania urządzenie daje odczucie dużo lepszego komfort niż zwykła rekuperacja bez pompy ciepła.

Urządzenie można wyposażyć w oryginalne filtry przeciw smogowe klasy F7, zatrzymujące 90-95% pyłu PM10 - głównego składnika smogu oraz 80-85% pyłu PM2.5 i 61-80% najdrobniejszego pyłu PM1.

Sterownik dotykowym HMI do rekuperatora Combi 302 Polar Top
Sterownik dotykowym HMI do rekuperatora Combi 302 Polar Top

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż rekuperatora OnyX PRIDE 400
Montaż rekuperatora OnyX PRIDE 400
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje