Rekuperator OnyX Premium 500 firmy Frapol

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Rekuperator OnyX Premium 500 firmy Frapol

Rekuperator OnyX Premium 500 firmy Frapol został zaprojektowany z myślą o energooszczędnych budynkach mieszkalnych o powierzchni do 200 m2. Urządzenie jest wyposażone w regeneracyjny wymiennik odzysku ciepła o sprawności do 95% z automatycznym układem obejścia.

aktualizacja: 2018-10-03 13:11:29

Technologia wymiennika premium pozwoliła wyeliminować elektryczną nagrzewnicę wstępną służącą do ochrony przeciwzamrożeniowej wymiennika. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić do 40% energii elektrycznej w ciągu roku w stosunku do rekuperatora z klasycznym wymiennikiem przeciwprądowym i elektryczną nagrzewnicą wstępną. 

Dodatkowo urządzenie cechuje się wysoką sprawnością odzysku wilgoci, ograniczając nadmierne wysuszanie pomieszczeń. Filtracja powietrza zapewniana jest przez kasetowe filtry klasy G4 o dużej powierzchni filtracji. Rekuperator został wyposażony w ciche oraz energooszczędne wentylatory z silnikami elektronicznie komutowanymi.

Układ sterowania jest oparty o sterownik Frapol SMART umożliwiający współpracę z akcesoriami dodatkowymi takimi jak przepustnica GWC lub nagrzewnica/chłodnica kanałowa. Sterownik umożliwia także komunikację z systemem nadrzędnym (BMS) oraz sterowanie za pomocą przeglądarki www lub aplikacji mobilnej. Budowa urządzenia umożliwia wykonywanie czynności serwisowych z obydwu stron urządzenia.

Firma powiązana:
Frapol

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Oczyszczacz powietrza - jak dobrze wybrać?
Oczyszczacz powietrza - jak dobrze wybrać?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny