Jak poradzić sobie z upałami?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak poradzić sobie z upałami?

W ogólnopolskich serwisach informacyjnych co kilka dni pojawiają się ostrzeżenia przed upałami. Słupki rtęci nieubłaganie zmierzają ku ponad 30 stopniom, a przedburzowa aura powoduje, że gorące powietrze niemal zastyga w bezruchu. Nieznośny upał, zwłaszcza w pracy, która przecież wymaga od nas skupienia, pokonać można tylko w jeden sposób - korzystając z klimatyzatorów. Ich rosnąca popularność powoduje, że w tej dziedzinie można oczekiwać innowacyjnych propozycji. Takich jak te, które ma dla nas firma Thermoval.

aktualizacja: 2023-10-10 11:25:29

Klimatyzatory kasetonowe Osaka

Klimatyzatory kasetonowe instalowane są w sufitach podwieszanych, najczęściej w biurach, sklepach, restauracjach lub innych komercyjnych pomieszczeniach, ale na takie rozwiązanie mogą się zdecydować także indywidualni odbiorcy. Jedną z ich największych zalet jest brak konieczności zamontowania w pomieszczeniach na ścianie widocznej skrzynki jednostki wewnętrznej. Nie rzucające się w oczy jednostki wewnętrzne w postaci kasetonów montowane są na suficie, prze co są nie tylko bardzo estetyczne, ale także zapewniają równomierne i efektywne chłodzenie pomieszczeń, bez przeciągów, które często występują w przypadku klimatyzatorów typu split.

W przypadku klimatyzatorów kasetonowych Osaka możemy mówić o wielu innych walorach. Jednostka wewnętrzna OSAKA TVK- 012 czy TVK-018 ma kompaktowe wymiary, 650 x 650 mm. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowane funkcje, które wpływają korzystnie na komfort użytkowania. Jest to m.in. możliwość sterowania żaluzjami, osuszania czy doprowadzenia świeżego powietrza. Istotną zaletą jest także zamontowanie w klimatyzatorach Osaka bardzo wydajnych i łatwo zmywalnych filtrów oraz pompki skroplin.

Producent wyposażył klimatyzatory kasetonowe w funkcję efektywnego grzania, realizowaną za pośrednictwem grzałek Arctic Kit i w 360-stopniowy nawiew powietrza, który ułatwia równomierne rozprowadzanie schłodzonego lub ogrzanego powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Uwagę zwraca funkcja autorestartu oraz możliwość dobowego programowania włączania i wyłączania urządzenia.

Opcjonalnie klimatyzatory kasetonowe Osaka mogą być wyposażone w moduł WiFi. Ułatwienie dla użytkowników stanowi także czytelny wyświetlacz parametrów pracy klimatyzatora oraz bardzo funkcjonalny pilot do sterowania.

Klimatyzator Thermoval - jednostka zewnętrzna
Klimatyzator Thermoval - jednostka zewnętrzna

Agregat multisplit TOKIO

Nowości w ofercie firmy Thermoval znaleźć można także pośród urządzeń typu multisplit, a zatem takich, które składają się z jednej jednostki zewnętrznej agregatu oraz kilku (w przypadku agregatów Tokio - 2, 3 lub 5) jednostek wewnętrznych. Agregaty Tokio wyposażone są zarówno w możliwość wydajnego chłodzenia, jak i grzania, w obu przypadkach przy dużym przepływie powietrza. Warte podkreślenia jest także to, że w przypadku chłodzenia wszystkie trzy wersje legitymują się klasą efektywności A++, a w przypadku grzania - co najmniej A. Co oczywiste, jest to korzystne ze względu na niskie rachunki za prąd, obecnie wciąż bardzo drogi.

Jednostki wewnętrzne są jednowentylatorowe. Producent przewidział możliwość podłączenia sterowników grupowych. Agregaty Tokio zbudowane są na wysokiej jakości podzespołach. Ich pracę stymuluje sprężarka DC Inverter. Urządzenia pracują w bardzo szerokim zakresie temperatur podczas procesu chłodzenia, od -15°C do ok. 50°C, a do tego dają możliwość wyboru jednego z 5 trybów pracy wentylatora. A ich największy atut to uniwersalna komunikacja z jednostkami wewnętrznymi z serii MISHIMA, SAKAI, OSAKA.

Klimatyzator Thermoval Osaka (przekrój)
Klimatyzator Thermoval Osaka (przekrój)
Materiały do pobrania:
pdf icon
Klimatyzatory Thermoval - dane techniczne
Firma powiązana:
Thermoval Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Możliwości klimatyzatorów przenośnych dla kamperów i przyczep kempingowych
Możliwości klimatyzatorów przenośnych dla kamperów i przyczep kempingowych
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!