Komfovent. Wymiennik obrotowy II Generacji - rewolucyjne rozwiązanie w rekuperacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Komfovent. Wymiennik obrotowy II Generacji - rewolucyjne rozwiązanie w rekuperacji

Wymiennik ciepła to jeden z najważniejszych elementów każdego rekuperatora. Oprócz automatyki sterowania i filtrów to on odpowiada bezpośrednio za komfort użytkowników w trakcie codziennej eksploatacji.

aktualizacja: 2023-02-06 08:32:28

Producent rekuperatorów klasy premium - KOMFOVENT - do swojej serii Domekt (urządzeń przeznaczonych do domów jednorodzinnych i apartamentów) wprowadził, jako pierwszy na rynku, najbardziej innowacyjny, wręcz rewolucyjny OBROTOWY WYMIENNIK CIEPŁA II GENERACJI - sorpcyjny-entalpiczny. Na czym polega "rewolucyjność" tego rozwiązania?

Przede wszystkim na parametrach pracy. W porównaniu do innych dostępnych wymienników, obrotowy II generacji utrzymuje najwyższą skuteczność niezależnie od wydatku powietrza oraz pory roku. Zimą zapewnia najlepsze pasywne nawilżanie powietrza (przy 3 na stałe mieszkających osobach eliminuje problem suchego powietrza), w odniesieniu do wymienników przeciwprądowych entalpicznych ma wyższą sprawność odzysku ciepła, co przekłada się na wyższą temperaturę nawiewu oraz nie wymaga stosowania elektrycznych nagrzewnic celem ochrony urządzenia nawet przy -30°C. Latem z kolei zapewnia skuteczne pasywne osuszanie, co przekłada się na ograniczenie kosztów chłodzenia domu nawet o 30-50%!

Śmiało możemy stwierdzić, że obecnie rekuperatory wyposażone w ten wymiennik są najbardziej przyjazne dla zdrowia, komfortu i portfela użytkowników.

Firma powiązana:
Ventia

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Domowy osuszacz powietrza - na pranie, na wilgoć i do domku letniskowego
Domowy osuszacz powietrza - na pranie, na wilgoć i do domku letniskowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!