Rekuperator VENA Optima PRO - lekki, cichy, nowoczesny!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rekuperator VENA Optima PRO - lekki, cichy, nowoczesny!

Wdrażając do produkcji rekuperator VENA Optima PRO z wymiennikiem przeciwprądowym dajemy Użytkownikom możliwość przyszłej rozbudowy systemu wentylacji. Już nie muszą podejmować ostatecznej decyzji w zakresie wariantu funkcyjnego centrali na etapie jej zakupu. Nawet przy wyborze najtańszego wariantu podstawowego, Użytkownik będzie mógł stopniowo doposażyć swoje urządzenie do centrali klasy premium. Jest to dobra wiadomość, zarówno dla Inwestorów, którzy w okresie budowy i wyposażania nowo powstającego budynku muszą liczyć się z dużymi wydatkami, ale również dla Instalatorów, jako szansa bezproblemowego wprowadzania zmian w zainstalowanej już centrali.

aktualizacja: 2020-12-22 07:54:20

Nie tylko nowy wygląd

Elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy jest nowa obudowa centrali VENA Optima PRO. Oprócz trwałości, niewielkiej wagi i rozmiarów obudowa jest atrakcyjna wizualnie. Wykonujemy ją ze spienionego polipropylenu (EPP), dzięki czemu jest trwała i wytrzymała, nawet pomimo rezygnacji z dotychczasowej konstrukcji szkieletowej w oparciu o aluminiowe profile. Rozwiązanie takie poprawiło izolacyjność termiczną (zmniejszenie mostków termicznych na elementach konstrukcyjnych centrali) bez znacznego pogorszenia parametrów wytrzymałości mechanicznej oraz szczelności.

Obudowa centrali VENA Optima PRO

Brak przecieków zewnętrznych oraz zdecydowanie lepsze właściwości w zakresie tłumienia hałasu w porównaniu do dotychczas stosowanego materiału, spowodowało również zdecydowaną poprawę izolacyjności akustycznej centrali. Hałas emitowany na zewnątrz oraz do instalacji zdecydowanie zmniejszył się. Stało się to między innymi dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych wentylatorów o specjalnie profilowanych łopatkach oraz dzięki samej komorze, w której wentylator jest zamontowany.

Wentylator w rekuperatorze VENA Optima PRO

Rezygnacja z paneli typu "sandwich" zawierających obustronne okładziny z ocynkowanej blachy stalowej oraz profili aluminiowych stanowiących dotychczasowy szkielet centrali doprowadziła do radykalnego zmniejszenia masy centrali VENA Optima PRO o nawet 39%.

Z uwagi na wodoodporność EPP wyeliminowano konieczność stosowania odrębnego elementu w postaci jakim jest taca ociekowa z króćcem odprowadzającym powstające skropliny. Zamiast tego zastosowano odpowiednio ukształtowane dno rekuperatora w połączeniu z króćcem odwodnieniowym wyprowadzonym w dół centrali, na końcu którego można zamontować syfon oraz wybrać kierunek prowadzenia instalacji odprowadzania skroplin.

Bieżąca kontrola zabrudzenia filtrów

Rozwiązaniem zapożyczonym z rekuperatorów produkowanych przez nas przed wprowadzeniem VENY Optima PRO jest zastosowanie systemu przetworników ciśnienia. Dzięki nim możliwe jest nie tylko bieżące informowanie Użytkownika o aktualnym stopniu faktycznego zabrudzenia filtrów, ale również zrównoważenie przepływów przez wymiennik ciepła, optymalizując tym samym jego sprawność oraz umożliwiając wszechstronną realizację funkcji CAV/VAV.

Centrala VENA Optima PRO

Sterowanie pracą wentylacji z dowolnego miejsca na świecie

Nasze wszelkie działania związane z rozwojem dostępnych central wentylacyjnych zmierzają w kierunku maksymalnego odciążenia Użytkowników od konieczności zajmowania się zainstalowanymi rekuperatorami, a jeśli pojawi się taka potrzeba, umożliwienie im zmiany parametrów pracy centrali z dowolnego miejsca o dowolnym czasie. Moduły internetowe EcoNet, o których mowa, stanowią również nieocenioną pomoc w zdalnej diagnostyce pracy central wentylacyjnych oraz pozwalają pomóc Użytkownikom lub Instalatorowi, który podczas konfiguracji napotkał problem lub zgłasza nieprawidłowość pracy urządzenia.

Sterowanie pracą wentylacji


bartoszwentylacja.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż rekuperatora OnyX PRIDE 400
Montaż rekuperatora OnyX PRIDE 400
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje