Nie tylko nowy wygląd
Elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy jest nowa obudowa centrali VENA Optima PRO. Oprócz trwałości, niewielkiej wagi i rozmiarów obudowa jest atrakcyjna wizualnie. Wykonujemy ją ze spienionego polipropylenu (EPP), dzięki czemu jest trwała i wytrzymała, nawet pomimo rezygnacji z dotychczasowej konstrukcji szkieletowej w oparciu o aluminiowe profile. Rozwiązanie takie poprawiło izolacyjność termiczną (zmniejszenie mostków termicznych na elementach konstrukcyjnych centrali) bez znacznego pogorszenia parametrów wytrzymałości mechanicznej oraz szczelności.
Brak przecieków zewnętrznych oraz zdecydowanie lepsze właściwości w zakresie tłumienia hałasu w porównaniu do dotychczas stosowanego materiału, spowodowało również zdecydowaną poprawę izolacyjności akustycznej centrali. Hałas emitowany na zewnątrz oraz do instalacji zdecydowanie zmniejszył się. Stało się to między innymi dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych wentylatorów o specjalnie profilowanych łopatkach oraz dzięki samej komorze, w której wentylator jest zamontowany.
Rezygnacja z paneli typu "sandwich" zawierających obustronne okładziny z ocynkowanej blachy stalowej oraz profili aluminiowych stanowiących dotychczasowy szkielet centrali doprowadziła do radykalnego zmniejszenia masy centrali VENA Optima PRO o nawet 39%.
Z uwagi na wodoodporność EPP wyeliminowano konieczność stosowania odrębnego elementu w postaci jakim jest taca ociekowa z króćcem odprowadzającym powstające skropliny. Zamiast tego zastosowano odpowiednio ukształtowane dno rekuperatora w połączeniu z króćcem odwodnieniowym wyprowadzonym w dół centrali, na końcu którego można zamontować syfon oraz wybrać kierunek prowadzenia instalacji odprowadzania skroplin.
Bieżąca kontrola zabrudzenia filtrów
Rozwiązaniem zapożyczonym z rekuperatorów produkowanych przez nas przed wprowadzeniem VENY Optima PRO jest zastosowanie systemu przetworników ciśnienia. Dzięki nim możliwe jest nie tylko bieżące informowanie Użytkownika o aktualnym stopniu faktycznego zabrudzenia filtrów, ale również zrównoważenie przepływów przez wymiennik ciepła, optymalizując tym samym jego sprawność oraz umożliwiając wszechstronną realizację funkcji CAV/VAV.
Sterowanie pracą wentylacji z dowolnego miejsca na świecie
Nasze wszelkie działania związane z rozwojem dostępnych central wentylacyjnych zmierzają w kierunku maksymalnego odciążenia Użytkowników od konieczności zajmowania się zainstalowanymi rekuperatorami, a jeśli pojawi się taka potrzeba, umożliwienie im zmiany parametrów pracy centrali z dowolnego miejsca o dowolnym czasie. Moduły internetowe EcoNet, o których mowa, stanowią również nieocenioną pomoc w zdalnej diagnostyce pracy central wentylacyjnych oraz pozwalają pomóc Użytkownikom lub Instalatorowi, który podczas konfiguracji napotkał problem lub zgłasza nieprawidłowość pracy urządzenia.
Dodaj komentarz