Osiedle domów jednorodzinnych wyposażone w gruntową pompę ciepła NIBE

Osiedla Piotrowice i Kamionka pod Jaworem na Dolnym Śląsku to kilkadziesiąt domów w zabudowie szeregowej, które wyróżnia... sposób ogrzewania. W każdym z domów jest gruntowa pompa ciepła szwedzkiej marki NIBE. Wszystkie urządzenia zostały zamontowane przez VIP PARTNERA NIBE - firmę ANDRE-TECH z Komornik koło Środy Śląskiej. Energia do ogrzewania domów pozyskiwana jest z gruntu poprzez kolektory gruntowe umieszczone w odwiertach o głębokości 100 metrów.

Dlaczego wybór padł na pompy gruntowe? Zadajemy to pytanie, wiedząc, że tańsze i stąd bardziej popularne są powietrzne pompy ciepła. Praca bez hałasu, dłuższa żywotność, stabilność temperatury oraz niższe rachunki za prąd - to tylko niektóre z wielu argumentów, które usłyszeliśmy na osiedlu pod Jaworem.

Na osiedlach Piotrowice i Kamionka zamontowano 2 modele gruntowych pomp ciepła NIBE oferowane przez NIBE-BIAWAR.

Pompa ciepła NIBE F1226

  • Uniwersalna gruntowa pompa ciepła ze zintegrowanym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 180 l wykonanym ze stali nierdzewnej. Urządzenie dostępne jest w trzech modelach - o mocy 6, 8 i 12 kW. Pompa ciepła NIBE osiąga sezonowy współczynnik efektywności SCOP na poziomie 4,8, jest w klasie energetycznej A++ i A+++.

Pompa ciepła NIBE F1255 R PC

  • Inwerterowa gruntowa pompa ciepła o modulowanej mocy grzewczej do 6 kW ze zintegrowanym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 180 l wykonanym ze stali nierdzewnej. Inwerter różnicuje częstotliwość obrotów sprężarki, dzięki czemu automatycznie dopasowuje się do zmiennego zapotrzebowania na ciepło w ciągu roku - bez skoków poboru energii. Dzięki temu urządzenie charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością - współczynnik efektywności SCOP osiąga nawet poziom 5,5! Gruntowa pompa ciepła NIBE F1255 w wersji PC (z ang. passive cooling) wyposażona jest też w moduł chłodzenia pasywnego który umożliwia darmowe chłodzenie budynku w okresie letnim.