Koszty instalacji pompy ciepła

Ile kosztuje pompa ciepła? A ile będzie kosztować ogrzewanie nią domu? To podstawowe pytania, które zadajemy zastanawiając się czy warto ją wybrać. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym filmie. Ponadto dowiesz się jakie są podstawowe rodzaje pomp ciepła. Co tak naprawdę różni instalacje z pompami typu powietrze/woda od tych z gruntowymi kolektorem poziomym lub pionowymi (odwiertami). Na jakiej wielkości działkę są polecane, jakie mają mocne i słabe strony oraz jak wpływa to na koszty inwestycji i eksploatacji.

Przedstawiamy różne warianty ogrzewania domu jednorodzinnego o powierzchni 130 m2. To obecnie typowy dom średniej wielkości. Do jego ogrzewania zaproponowano dwie pompy ciepła Nibe – powietrzną i gruntową. Każdą o mocy nominalnej 8 kW. Ta pierwsza nie wymaga żadnych prac ziemnych (po stronie tzw. źródła dolnego). O ile tańsze będzie więc jej założenie? Za to o ile mniej zapłacimy za eksploatację pompy gruntowej, której wydajność nie jest tak uzależniona od warunków zewnętrznych?

Warto też zainteresować się połączeniem pompy ciepła z instalacją PV (fotowoltaiczną). Dzięki niej sami będziemy wytwarzać prąd, a koszty eksploatacji mogą spaść niemal do zera.

Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje