Koszty instalacji pompy ciepła

Ile kosztuje pompa ciepła? A ile będzie kosztować ogrzewanie nią domu? To podstawowe pytania, które zadajemy zastanawiając się czy warto ją wybrać. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym filmie. Ponadto dowiesz się jakie są podstawowe rodzaje pomp ciepła. Co tak naprawdę różni instalacje z pompami typu powietrze/woda od tych z gruntowymi kolektorem poziomym lub pionowymi (odwiertami). Na jakiej wielkości działkę są polecane, jakie mają mocne i słabe strony oraz jak wpływa to na koszty inwestycji i eksploatacji.

Przedstawiamy różne warianty ogrzewania domu jednorodzinnego o powierzchni 130 m2. To obecnie typowy dom średniej wielkości. Do jego ogrzewania zaproponowano dwie pompy ciepła Nibe – powietrzną i gruntową. Każdą o mocy nominalnej 8 kW. Ta pierwsza nie wymaga żadnych prac ziemnych (po stronie tzw. źródła dolnego). O ile tańsze będzie więc jej założenie? Za to o ile mniej zapłacimy za eksploatację pompy gruntowej, której wydajność nie jest tak uzależniona od warunków zewnętrznych?

Warto też zainteresować się połączeniem pompy ciepła z instalacją PV (fotowoltaiczną). Dzięki niej sami będziemy wytwarzać prąd, a koszty eksploatacji mogą spaść niemal do zera.

Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje