Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Koszty instalacji pompy ciepła

Ile kosztuje pompa ciepła? A ile będzie kosztować ogrzewanie nią domu? To podstawowe pytania, które zadajemy zastanawiając się czy warto ją wybrać. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym filmie. Ponadto dowiesz się jakie są podstawowe rodzaje pomp ciepła. Co tak naprawdę różni instalacje z pompami typu powietrze/woda od tych z gruntowymi kolektorem poziomym lub pionowymi (odwiertami). Na jakiej wielkości działkę są polecane, jakie mają mocne i słabe strony oraz jak wpływa to na koszty inwestycji i eksploatacji.

Przedstawiamy różne warianty ogrzewania domu jednorodzinnego o powierzchni 130 m2. To obecnie typowy dom średniej wielkości. Do jego ogrzewania zaproponowano dwie pompy ciepła Nibe – powietrzną i gruntową. Każdą o mocy nominalnej 8 kW. Ta pierwsza nie wymaga żadnych prac ziemnych (po stronie tzw. źródła dolnego). O ile tańsze będzie więc jej założenie? Za to o ile mniej zapłacimy za eksploatację pompy gruntowej, której wydajność nie jest tak uzależniona od warunków zewnętrznych?

Warto też zainteresować się połączeniem pompy ciepła z instalacją PV (fotowoltaiczną). Dzięki niej sami będziemy wytwarzać prąd, a koszty eksploatacji mogą spaść niemal do zera.

Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje