Ekologiczne pompy ciepła marki Wolf

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Ekologiczne pompy ciepła marki Wolf

Rozwiązania przyjazne środowisku oraz inspirowane naturalnymi procesami to jeden z najciekawszych i wartych największego uznania trendów w branży grzewczej. Doskonałym przykładem takich właśnie ekologicznych produktów są wysokoefektywne pompy ciepła firmy Wolf: solankowo-wodne BWS-1 oraz powietrzno-wodne BWL-1.

aktualizacja: 2015-05-18 05:53:36

Dla każdego z nas oczywistym jest stwierdzenie, że w naturze tkwią nieograniczone pokłady energii. Sztuką jest jednak racjonalne i efektywne wykorzystanie zasobów ciepła pochodzącego z wiatru, promieniowania słonecznego czy też w wód geotermalnych. Na szczęście nowoczesne solankowo-wodne i powietrzno-wodne pompy ciepła marki Wolf są w stanie czerpać energię w natury i przekształcać ją w taki sposób, aby służyła do ogrzewania mieszkań oraz wody użytkowej.

 

Co więcej, tego typu urządzenia są całkowicie bezpieczne, nie wydzielają zapachów, ani nie marnują miejsca potrzebnego na składowanie opału. Z uwagi na fakt, że pompy ciepła nie spalają gazu, oleju czy też drewna to nie emitują również dwutlenku węgla, przez co są bardzo przyjazne środowisku naturalnemu. Firma Wolf, jeden ze światowych liderów branży grzewczej, zaleca stosowanie pomp ciepła we wszystkich obiektach mieszkalnych, szczególnie jednak w budynkach nowych i niedawno poddanych termomodernizacji.

Ciepło w zgodzie z naturą

Ekologia, energooszczędność i efektywność to trzy najważniejsze zalety solankowo-wodnych i powietrzno-wodnych pomp ciepła. O ile pierwsza z nich to kwestia zasad, chwalebnej troski o środowisko, a także wymogów unijnych dyrektyw oraz polskiego prawa budowlanego (szczególnie w kontekście certyfikatu efektywności energetycznej budynków), o tyle dwie pozostałe mają realny wpływ na domowy budżet i obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jeżeli chodzi o efektywność omawianych urządzeń to podstawą jej oceny jest współczynnik wydajności cieplnej COP. Opisuje on proporcję pomiędzy wyprowadzoną z urządzenia energią cieplną, a doprowadzoną energią elektryczną w określonych warunkach zewnętrznych (warunki pomiaru według wymagań normy europejskiej EN 14511 lub EN 255).

 

W przypadku solankowo-wodnych pomp ciepła BWS-1 marki Wolf współczynnik ten wynosi do 5, natomiast w pompach powietrzno-wodnych BWL-1: do 4, co jest doskonałym wynikiem, świadczącym o bardzo dużych możliwościach tego typu urządzeń. Warto dodać, że w obu rodzajach pomp temperatura na zasilaniu obiegu grzewczego osiąga wartość do 63°C, a to gwarantuje dokonały komfort termiczny w pomieszczeniach domowych. Co więcej, pompa ciepła BWS-1 pozwala na pokrycie całego zapotrzebowania na energię grzewczą budynku, bez konieczności stosowania innego źródła ciepła. Jeżeli chodzi o pompę BWL-1 to standardowo wyposażona została ona w układ dodatkowego ogrzewania elektrycznego, regulowany elektronicznie w zakresie 1-6 kW.

Idealne dopasowanie to podstawa

Przyjazne środowisku naturalnemu pompy ciepła firmy Wolf należą do najlepszych urządzeń w swojej klasie i nadają się do zastosowania niemal w każdym obiekcie budowlanym. Aby idealnie dobrać urządzenie do własnego domu, konieczna jest jednak staranna analiza zapotrzebowania budynku na energię i ciepłą wodę, a także ocena właściwości samego obiektu oraz przylegającego do niego terenu. Jako że powietrzno-wodne oraz solankowo-wodne pompy ciepła firmy Wolf oferowane są w jedenastu wariantach o zakresach mocy od 6 do 16 kW to wybór najbardziej efektywnego rozwiązania nie powinien nastręczać żadnego problemu.

 

Istotniejszą kwestią, uzależnioną m.in. od wielkości i lokalizacji budynku, jest wybór rodzaju urządzenia. Solankowo-wodne pompy ciepła BWS-1 wykorzystują ciepło pochodzące z gruntu przy pomocy poziomych kolektorów gruntowych lub przy użyciu pionowych sond gruntowych umieszczonych w odwiertach, zatem ich montaż wymaga wcześniejszych prac głębinowych na terenie posesji. Powietrzno-wodne pompy ciepła BWL-1 mogą być natomiast instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W ich przypadku nie ma konieczności wiercenia głębokich otworów w gruncie na sondę lub układanie w glebie gruntowych kolektorów poziomych.

Przyjazne środowisku i użytkownikom

Nowe pompy ciepła firmy Wolf, obok wysokiej efektywności energetycznej, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, niskim poziomem emisji dźwięków oraz łatwym montażem i przyjazną obsługą. Cicha praca jest szczególnie warta podkreślenia w przypadku pomp powietrzno-wodnych, ponieważ tego typu urządzenia zwykle kojarzą się z dużym hałasem.

 

W urządzeniu BWL-1 firmy Wolf zastosowano jednak sprężarkę czynnika chłodniczego, posiadającą podwójne odprzężenie drgań oraz sterowane bezstopniowo wentylatory powietrza, zatem jego praca jest niemal bezszelestna. Dźwięk mierzony w odległości 10 m od urządzenia wynosi mniej niż 27 dB (A), a samo uruchomienie pompy (dzięki regulowanemu elektronicznie systemowi miękkiego startu) również jest bardzo ciche. Wszystko to sprawia, że urządzenia marki Wolf są przyjazne nie tylko środowisku, ale także użytkownikom.

 

Więcej informacji na temat nowych pomp ciepła firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl

Firma powiązana:
Wolf - Technika Grzewcza

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
5 pytań o powietrzną pompę ciepła: Neoheat Fuji Electric
5 pytań o powietrzną pompę ciepła: Neoheat Fuji Electric
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny